İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğruları Savununacağız…

çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antakya şubesi yönetici ve üyeleri adına yapılan açıklamada, üç gün önce yaşanan olaylardan büyük üzüntü duyulduğu kaydedildikten sonra çağdaş Yaşamlılar olarak inanılan doğruların sonuna kadar savunulacağı kaydedildi.
 
çYDD Antakya şubesi Yönetimi adına Başkan Nabi ınal, Genel Başkan Prof. Dr. Türkan Saylan’a destek mesajında şöyle dedi:
 
“Başta Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan olmak üzere çYDD ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaşananları hayret ve üzüntü ile izledik. Kendini ülkesinin aydınlanması, çağdışı yaşam ve anlayış yerine, çağdaş bir yaşam ve çağdaş bir eğitim anlayışına kavuşabilmesi yolunda uğraş vermeye adamış bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan’ın önderliğinde, biz çağdaş Yaşamlılar olarak, inandığımız doğruları sonuna kadar savunmaya devam edeceğimizi hatırlatmakta yarar görüyoruz. Dün olduğu gibi bundan sonra da, Atatürk ilke ve devrimlerinin, demokratik Laik sosyal hukuk devletinin, çağdaş yaşam biçiminin ve çağdaş eğitim anlayışının tüm kurum ve kurallarıyla ülkemizde var olabilmesi için kendimize düşeni yapmayı bir yurttaşlık görevi olarak bildiğimizi ve bizi bu yasal doğrultudaki çalışmalarımızdan hiçbir şeyin engelleyemeyeceğini ve yine bu vesile ile Türkan Saylan’ın duygularını ve üzüntülerini de aynen paylaştığımızı şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir