İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Elt Cihazı Devreye Girmemiş…

BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulduğu helikoptere bir ay önce ELT olarak adlandırılan yeni Yer Bulma Vericisi (Emergency Locator Transmitter) sistemi takıldığı açıklandı. Helikopterin ait olduğu şirket yetkilisi, helikopterde cihazın bulunduğunu ancak devreye girmediğini söyledi.
 
 
Esas Hava Taşımacılık Turizm ve Ticaret Aş’ye ait Medair şirketi helikopterinde söz konusu cihazın olmadığı yönündeki bilgiler, Esas Holding ıcra Kurulu üyesi çağatay özdoğru tarafından yalanlandı. özdoğru, holdingin üst yönetiminin bu helikopterle uçtuğunu dolayısıyla cihazın olmaması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Ancak ELT cihazının şiddetli çarpma ile devreye girdiğine dikkat çeken özdoğru, ”Tahminimize göre, helikopter şiddetli çarpma ile düşmediği için cihaz devreye girmedi.” dedi.
 
 
Yer Bulma Vericisi (ELT), düşüşten sonra pilotun cihazı açması ya da şiddetli çarpma ile iki şekilde devreye giriyor. Bu arada Medair şirketi görevlilerinin, Atatürk Havalimanı’nda sadece Başbakanlık ve BBP kriz masalarından gelen bilgileri değerlendirildiği gözlendi.
 
KAYNAK_CıHAN 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir