İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Er Ali Yüksel’in Ailesi şokta…

şanlıurfalı Yüksel ailesi, Elazığ Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nda vatani görevini yapan oğulları er Ali Yüksel’in 8 Eylül 2008’de şehit düşmesinden 5 ay sonra aldıkları haberle aynı acıyı ikinci kez yaşadı.
 
Elazığ Askeri Mahkemesi’nden gelen yazıda, oğullarının şehit olmadığı, intihar ettiği belirtiliyordu. Oğullarının intihar ettiğine inanmayan ailenin avukatları, ıçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’ndan 395 bin TL maddi ve manevi tazminat talep ederken, oğullarına şehadet mertebesinin geri verilmesini istiyor.
 
şanlıurfa’nın Vergili köyündeki cenaze törenine şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan’ın yanı sıra mülki ve askeri erkan da katılmıştı. Yüksel’in cenazesi köyüne toprağa verildikten sonra tabunun sarıldığı Türk bayrağı ailesine verilmişti. Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Köksal Toptan, ıçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savuma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı ılker Başbuğ, Jandarma Genel Komutanı Org. Atilla Işık ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, baba Hüseyin Yüksel’e başsağlığı mesajı göndermişti.
 
Ali Yüksel’in şehit olduğunun açıklanmasından 5 ay sonra 2 şubat 2009 günü Elazığ Askeri Mahkemesi’nden Yüksel ailesine bir yazı gönderildi. Jandarma Karakol Komutanlığı’na çağrılan baba Hüseyin Yüksel’e, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 8′ inci Kolordu Komutanlığı Elazığ Askeri Savcılığı’ndan gönderilen bir yazı tebliğ edildi. Burada Ali Yüksel’in şehit olmadığı, intihar ettiği yazıyordu. Yazıyı okuyan baba Ali Yüksel şok oldu. Haber, anne Fatma Yüksel’den bir süre gizlense de, bir süre sonra haberi öğrenen anne kalp krizi geçirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir