İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eraslan, Çağdaş Projelere ıhtiyaç Var…

 Büyük Birlik Partisi (BBP) Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Eraslan Mimarlar Odası Hatay şubesini ziyaret etti.

Mimarlar Odasını ziyaretinde, siyaset ve siyasi partilerin hammaddesinin insan olduğunu belirten BBP Antakya Belediye Başkanı adayı Mehmet Eraslan, hiçbir lider ve hiçbir partinin boyunduruğu altına girmediğini, milletine ve ülkesinin aleyhine hiçbir imza atmadığını vurguladı.

Mehmet Eraslan, Antakya’nın çağdaş projelere ihtiyacı olduğunu, kenti sadece partililerin yönetmemesi gerektiğini, kentin tek kişi tarafından da yönetilmemesi gerektiğini, herkesin yönetime katılması gerektiğini ifade ederek, beraber yönetimin demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

Bu anlamda kenti yönetirken meslek odalarının önemli bir rolü olduğunu ve uzmanlıklarından yararlanarak birlikte yönetimi benimsediklerini söylerken, Antakya’nın en önemli sorununun “köy görüntüsünden ve gecekondulaşmadan kurtulamaması” olduğunu vurguladı.

Eraslan ayrıca, Gecekondu önlemeye yönelik kentsel dönüşüm projelerinin, Trafik sorunu ve raylı ulaşım projelerinin, Eski otogar alanının önemine dikkat çekerek kentin kent halkıyla beraber planlanmasının önemine değindi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir