İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eraslan Gürledi…

Ergin, Gazze ve Filistin için oy istiyor, 1 Mart tezkeresinde ne oy verdiğini kamuoyuna açıklasın. Ondan sonra konuşsun, kan üzerine siyaset yapılır mı?
 
Ayıp..Ayıp.. BBP Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Eraslan, AKP Grup Başkanvekili Sadulah Ergin’in kan üzerine siyaset yaptığını savunarak; “Gazze için Filistin için oy istiyor. Kendisi önce 1 Mart tezkeresinde nasıl oy kullandığını kamuoyuna açıklasın ondan sonra Filistin’den Gazze’den bahsetsin.
 
Kan üzerine siyaset yapılır mı? Ayıptır ayıp, siyaset; kaliteli, seviyeli, ilkeli, dürüst ve ahlak kuralları içinde yapılır” açıklamasında bulundu.
 
Dün Antakya Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında hizmet programını açıklayan BBP adayı Mehmet Eraslan Belediye Başkanlığı seçiminin Başbakan yada Cumhurbaşkanlığı seçimi olmadığının altını çizerek; “Antakya halkı kendine ıskenderun ve Eskişehir’i örnek almalıdır.
 
Buralarda görev yapan Belediye Başkanları yıllardır seçiliyorlar neden çünkü hizmet getiriyorlar, halk partilerine bakmıyor. Antakya halkı da bu seçimde parti yerine adaylara oy vermeli aksi halde Antakya 5 yıl daha köy görünümünden kurtulamaz” açıklamasında bulundu.
 
çağdaş, modern, yaşanabilir, hayat kalitesi yüksek bir Antakya için seçmenlerden adaylara hizmet programlarına becerilerine göre oy vermelerini isteyen eski milletvekili Mehmet Eraslan, adaylar içinde yapacağı hizmetleri ilk açıklayanın kendisi olduğunun altını çizdikten sonra şöyle devam etti: “Ne zaman ki ben kavşaklardan alt-üst geçitlerden sözettim. Birileri çıktı altgeçitlerden kavşaklardan bahsetmeğe başladı.
 
5 yıldır neredeydin? Utanma sıkılma yok mu?” Mehmet Eraslan sözü edilen hizmetlerin de AKP iktidarınca getirilmeyeceğini sadece seçim öncesi tatlı vaatler olduğunu ve boşa çıkacağının sonradan görüleceğini belirttiği konuşmasında ayrıca Altınözü yoluna dikkat çekti. “Bu yolu metre metre projelendiren yaptıran benim. Temel atma törenine katılmayan insanları katılmağa çağıran zorlayan kişi bugün çıkıyor ve Altınözü yolunu sahiplenmeğe çalışıyor.
 
Utanma yok mu? Suistimallerle vurgunları ayyuka çıkanlar vurgun yapanlar utanmadan sıkılmadan Gazze için Filistin için oy istiyorlar? Bu seçim başbakanın seçimi değil, bu seçim Filistin’deki kanın seçimi değildir. Filistin’de dökülen bir damla kanı hiçbir şeye değiştirmeyiz ama siyaset ilkeli, ahlaklı, dürüst yapılmalı. Irak’da 2 milyon insan öldü, bu insanların ölümünden olan ABD işgalinde 1 Mart tezkeresine oy verenlerin vebali büyüktür.
 
Sorun bakalım bu zatı muhterem 1 Mart tezkeresinde kime oy verdi?” ERASLAN’DAN HıZMET VAATLERı…
 
1-Antakya’da 12 ayrı noktada üst ve alt geçitler. Trafik sorunu 2 yıl içinde çözülecek, çok katlı otoparklar yapılacak. 2-Tramvay projesi 5 hat üzerinden gerçekleştirilecek. 3-Yoksul ailelere ayda 400 TL yardımda bulunulacak. Para direk evin kadınının banka hesabına aktarılacak. 4-Spor kompleksleri oluşturulacak. çağdaş, modern eğitim merkezleri kurulacak. 5- 4 bölgede 360 gün süreyle günde 3 öğün yemek verilecek, aşevleri oluşturulacak. Burada asgari 15.000 kişinin yararlandırılması sağlanacak. 6-Antakya Habibineccar projesi ile tanışacak barışacak. Piknik yerleri seyirci terasları yapılacak, burası panayır alanına dönüştürülecek. 7-Su fiyatı % 50 düşürülecek. 8-ıfrazsız mahallere son verilecek. Bir yıl içinde ifrazsız yer kalmayacak müstakil tapular alınacak. 9-Su sorunu kökünden çözülecek. Köylerde bile merkeple su taşıma sona ererken Antakya’da hala hidroforla su alınabilmesi ayıptır ayıp buna son vereceğiz. 10-Ara yollara asfalt hizmeti yok. Parke taşlarla kaplanacak. 11-Bakıma muhtaç yaşlılara haftalık bakımları evlerinde yapılacak. 12-ılköğretim okullarının onarım ve temizliği aylık olarak belediye tarafından yapılacak. 13-Semt pazarları kapalı hale ve 2 katlı şekle dönüştürülecek. 14-10 ambulans alınarak hizmet verdirilecek.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir