İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eraslan’a Coşkulu Karşılama…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan, şirince Mahallesi sakinleri tarafından coşkuyla karşılandı.
 
Eraslan’ı bağrına basan şirince Mahallesi sakinleri, Eraslan’ı Antakya Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini ve sonuna kadar destek vereceklerini söylediler.
 
çalışmalarına yoğunluk veren BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan ise yaptığı konuşmada, halkın bu sevgi seline ve güvenlerine layık olabilmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağını söyledi.
 
Projelerinden bahseden Eraslan Antakya Belediye başkanı seçildiği takdirde ilk 2 yıl içerisinde Antakya’nın trafik sorununu çözeceğini söyledi.
 
Antakya’nın ve Antakyalıların bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülünün kalmadığını da vurgulayan Eraslan, “Antakya’nın sorunlarını çok iyi biliyorum. çözümlerini de biliyorum. çok şükür bilgimizde var, birikimimizde var, gücümüzde var.
 
Değil bir belediye, 10 tane belediye olsa, 10 tane şehir olsa yinede yönetiriz. çünkü projeden, bütçeden, ödenekten anlarız.
 
Sosyal belediyecilik anlayışımızda var. Sosyal belediyeciliğin gereğini uygulamak için Antakya’nın 4 ayrı bölgesine aşevleri kuracağım. Herkes sabah – öğle – akşam yemeklerini kuracağımız aşevlerinde yiyecekler. Bende haftada en az 2-3 defa gidip vatandaşlar birlikte aşevlerinde yemek yiyeceğim.
 
Bunun yanı sıra, benim belirleyeceğim fakir ve yoksul ailelere ayda 400 TL maaş vereceğim. Erzak dağıtmayı düşünmüyorum. çünkü erzak dağıtımında vatandaşların sıkıntı yaşadıklarını biliyorum. Bu yüzden vereceğimiz 400 TL maaşla vatandaşlar gidip istedikleri gibi alışveriş yapabileceklerdir.
 
Hiç kimsenin gururu ile oynamayacağız. Kimseyi rencide etmeyeceğiz ve hor görmeyeceğiz. Bu memlekette birimiz tok yatarken, birimiz aç yatmayacaktır. Buna asla müsaade etmeyeceğim. Ben köylü çocuğuyum ama 3-4 yaşından beri Antakya’da yaşamaktayım. Gariban vatandaşların derdinden anlarım. Ne sıkıntılar ve zorluklar içerisinde olduklarını çok iyi biliyorum.
 
Benim işadamlarıyla, kelli felli adamlarla işim olmaz. Ben doğduğum ve büyüdüğüm yerleri bilirim.
 
Ayrıca su fiyatlarında da % 50 indirim uygulayacağım. Trafiği rahatlatmak amacıyla da alt ve üst geçitler yapacağım. Antakya’nın en 3-4 yerine çok katlı otoparklar, alışveriş merkezleri, spor kompleksleri yapacağım.
 
Biz hizmet etmekten kaçmayız. Bizim ihale ve para paylaşımlarıyla işimiz, gücümüz olmaz. Tek işimiz hizmet olacaktır.”dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir