İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eraslan’a Destek…

30 BıN SEçMENLE YANINDAYIZ…
 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan’

ın önceki akşam Emek Düğün Salonunda düzenlediği basın toplantısına katılan Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ömer Kuday ile yönetim kurulu üyeleri Eraslan’ın yanında olduklarını açıkladılar Kuday, Emek düğün salonunda yaptığı konuşmada, Altınözlüler olarak BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan’a destek verdiklerini ve yanında olduklarından dolayı da büyük mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirdi.

Antakya’da yaklaşık 30 bine yakın Altınözlü olduğunu da sözlerine ekleyen Kuday,şöyle devam etti: “Büyük Birlik Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan’ın gerek ülkemize ve gerekse ilimizde yapmış olduğu hizmetleri çok iyi biliyoruz.

Sergilediği dik duruş her zaman örnek olmuştur. Böylesine dürüst, kişilikli ve adam gibi adam olan Eraslan’ın yanında yer almak onur vericidir. Biz 30 bin seçmenle adayımız Mehmet Eraslan’a her zaman destek vermeye devam edeceğiz.

çünkü yıllardır yolsuzluklarla ve hırsızlarla mücadele etmesi, halkın hakkını araması ve bir halk çocuğu gibi davranması bizleri oldukça duygulandırmaktadır ve mutluluk vermektedir. Antakya’yı da Antakyalılara yakışır bir hale getireceğine canı gönülden inanıyoruz.

Seçimlerden sonra bizleri bir daha arayıp sormayan ve unutan siyasetçilere artık tahammülümüz kalmamıştır. Eraslan’a güvenmemizin nedeni de; Bildiğiniz gibi 5 yıl milletvekilliği yaptı. Ankara’da ne zaman işimiz olduysa sürekli olarak bizlere kapılarını açtı ve yardımcı olmaya çalıştı. Bizim sorunlarımızı kendi sorunları gibi görerek hareket etti. Hiçbirimizi kapısından geri çevirmedi.

Böylesine mükemmel bir kişiliğe sahip ve ahlaklı, efendi olan bir adaya destek vermeyeceğiz de, peki kime vereceğiz? Kimlere güveneceğiz. Diğer adayların birçoğu denendi.

Hepsini de gördük. Mehmet Eraslan’ı da milletvekili seçerek denemiştik. Ama Mehmet Eraslan hiçbir zaman bizleri hayal kırıklığına uğratmadı. Uğratacağına da inanmıyoruz.

Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ömer Kuday olarak sonuna kadar Eraslan’a destek vereceğim. Yönetim kurulu üyelerim ve mevcut üyelerin hepsi de benimle aynı görüşteler. Hatay’ın her tarafına emeği geçmiş olan Mehmet Eraslan’a tüm Antakyalıların destek vereceğine inanıyoruz” dedi.

Katılımın yoğun olduğu mahalle toplantısında Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ömer Kuday, yönetim kurulu ve üyeleri dakikalarca ayakta alkışlandılar. Eraslan: Antakyalılar Bir Daha Oyuna Gelmeyecektir… Emek Mahallesinde bulunan Emek Düğün Salonunda gerçekleştirilen katılım ve tanıtım toplantısında bir konuşma yapan BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan, Antakyalıların bir daha oyuna gelmeyeceklerini dile getirdi.

Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ömer Kuday ile yönetim kurulu üyelerinin kendisine verdiği destekten dolayı da duyduğu memnuniyeti ifade eden Eraslan, “Hepimiz biriz. Hepimiz bu ülke insanıyız. Hiçbir ayrımız gayrımız yoktur.

Benim gözümde tüm herkes eşittir. çok şükür bizde ne büyüklük var, ne de insanlara tepeden bakma gibi bir lüksümüz… Altınözlüler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ömer Kuday ile yönetim kurulu üyelerinin yanımda olmaları gücümüze güç katmıştır. Bizleri gerçekten de çok mutlu etmiştir.

Antakya’da yaklaşık 30 bine yakın Altınözülü vatandaş var. 30 bin Altınözülü vatandaşlarımızın desteğini almak bizlere ayrıca onur ve gurur vermiştir. Desteklerinden dolayı kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Görünen o ki herkes ve her kesim tarafından sevilen biriyim. Herkes tarafından benimsenmek ve desteklenmek çok güzel bir duygu. Antakyalıların yüzünü hiçbir zaman kara çıkarmayacağım. Bana destek veren halkımıza ve tüm Antakyalı hemşerilerime hiç durmadan hizmet edeceğim. Antakya’da yıllardır çözülemeyen birçok sorun var.

Ancak biri gelir çiçek eker, diğeri ağaç eker, öteki heykel diker! Bunları hizmet diye vatandaşların önüne sunup 5 yıllarını böyle geçirirler. Ama artık Antakyalılar bir daha oyuna gelmeyecektir. Antakya halkı uyanmıştır. Hiç kimseler kandıramayacaktır. çünkü Antakyalılar bu defa adam gibi adama oy verecektir” dedi. Adaletsizlik ve ıkiyüzlülük Olmayacak “Belediye başkanı seçildiğim gün bu kentteki herkes belediye başkanı olacaktır” sözleri ile dakikalarca alkışlanan Eraslan, ayrıca hiçbir zaman adaletsizlik ve ikiyüzlülüğün olmayacağını ifade etti.

Antakya Belediyesinde hiç değişmeyen bir ekibin olduğunu da sözlerine ekleyen Eraslan “Ben o ekibi de değiştireceğim. Hiçbir şekilde o ekiple birlikte çalışmayacağım. Milletin çektiği zulümleri biliyorum. Ve bu yüzden kimseye adaletsizlik ve ikiyüzlülük yapılmayacaktır. Herkes insandır. Herkesin işi düşebilir. Sonuçta hepimiz insanız.

Ama belediyeye gelen vatandaşları hor görmelerine ve tepeden bakmalarına asla müsaade etmeyeceğim. Belediyeye kim gelirse gelsin direk benimle görüşecek. Makam kapısını da söktürüp depoya koyduracağım. Antakya Belediyesi dış kapısı hariç tüm kapıları söktüreceğim. Hiçbir kapı kapalı olmayacaktır.

Vatandaşlar rahat bir şekilde gelecekler ve işlerini halledip huzurlu bir şekilde geri gideceklerdir. Ben olduğum müddetçe vatandaşları hiç kimseler ezemez. Vatandaşların işlerini görmeyeceksek, hor göreceksek, küçümseyeceksek, geleni gideni kovacaksak o halde bizim ne işimiz olur o belediyede? Benim aldığım eğitim, terbiye bunlara asla müsaade etmez. Herkesin sorununu kendi sorunlarımız gibi görelim ki çözüme kavuşsun. Bu arada rüşvet alanı da, vereni de hiçbir şekilde affetmem.

Hiçbir şekilde ne rüşvet alınacak, ne de verilecektir. Bunu Allah’ta affetmez” dedi. Ben çalışırken Birileri ıhale Peşindeydi Hatay’ın her tarafına gittiğini ve birçok hizmeti olduğunu da söyleyen Eraslan “2002 yılında halkın destekleri ile Milletvekili seçildim. 5 yıl milletvekilliği yaptım. Ama hiçbir zaman halkımı ve memleketimi unutmadım.

Her hafta Hatay’a gelirdim. ılçeleri ve köyleri gezerdim. Tarlada çalışan çiftçi vatandaşlarımızla karşılaşırdık. Onlarla da oturup hem sohbet ederdik, hem de birlikte ekmek, peynir ve zeytin yerdik. Hayvan pazarına da giderdim ve orada hayvan satıcılığı yapan vatandaşlarımızla yağmurun altında çay içerdim. Esnafları gezerdim. Mahalleleri gezerdim.

Hatay’a hizmet edebilmek için gece gündüz çalışırdım. Ama ben çalışırken birileri ne yazık ki ihale peşindeydi. Para peşindeydi. Yazıklar olsun onlara! Bu milletin oyları ile seçilip de milletvekili olan ve sonra da ihale paylaşımı yapanlar şimdi birde kalkmışlar Filistin’de ölen insanlar üzerinden siyaset yaparak Antakya Belediyesini almaya çalışıyorlar.

Ayıptır! Günahtır! Bu milletin duyguları ile oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Mahalli Yerel seçimlerle Filistin’de ölen insanların ne alakası var? Neden milletin duyguları ile oynuyorsunuz? Filistin ile mahalli yerel seçimlerin hiçbir alakası yoktur. Zaten Antakyalılarında bu oyuna kanmayacaklarına inanıyorum.

Bu tür oyun peşinde olanlar ve Filistin’de ölen insanlar üzerinden siyaset yaparak vatandaşların duyguları ile oynayanlar 29 Mart günü sandığa gömülecektirler. çünkü Antakyalılar bu defa şahıs seçecek, proje seçecek, adam seçecektir, hiç kimseye tepeden bakmayan birini seçecektir” diye konuştu. Antakya’da Hiç Kimse Aç Yatmayacak Antakya’da birçok fakir ve yoksul ailelerin olduğunu da ifade eden Erasla

n, aşevi projesi ile bundan böyle hiç kimsenin aç yatmayacağını söyledi. “Bizler tok yatarken benim halkımın aç yatmasına asla müsaade etmeyeceğim” diyen Eraslan, “Antakya’nın 4 ayrı bölgesine aşevleri kuracağım. Bu rakam ihtiyaçlara göre daha da artacaktır. Bir ekmek dahi alacak durumu olmayan, evinde yemek olmayan ve açlıkla mücadele eden tüm vatandaşlarımız gidecekler ve günde 3 öğün yemek yiyecekler.

Bende kurulacak olan aşevlerine gideceğim ve vatandaşlarla birlikte orada yemek yiyeceğim. Ben her zaman sözümün arkasındayım. Saydığım projeleri hayata geçirmezsem namert’im. Ayrıca benim tespit edeceğim yoksul ve fakir ailelere ayda 400 TL maaş vereceğim. Erzak, poşet dağıtmayı düşünmüyorum.

Kimin ne ihtiyacı varsa aldığı 400 TL maaşla gidecek istediğini kendisi alacaktır. Ben nasıl aç yatmıyorsam, benim halkımda aç yatmayacaktır. Ben nasıl insan gibi yaşıyorsam, benim halkımda insan gibi yaşayacaktır. ınsan muamelesi görecektir. Hiçbir zaman horlanmayacaktır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir