İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan: ış Hafife Alınmadı…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “O bölgeyi karış karış dolaşarak onları bulacağız. Ancak bu arazi dağlık. Dik kayalardan oluşuyor, yoğun kar var. Rakım 3300 metre. Bu şartlar çalışmaları güçleştiriyor. Orayı görmek lazım. Görmeden anlamak zor.” dedi. Erdoğan, işi hafife alma gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Elden gelen yapılıyor. Bir an önce temennim odur ki bir an önce neticeye varalım. Bu en büyük arzumdur” şeklinde konuştu.
 
 
ıstanbul’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan cuma namazını Eyüp Sultan Camii’nde kıldı. Erdoğan namazının ardında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu helikopterle ilgiil çalışmaların sürdüğünü belirten Erdoğan, bugün çalışmalarda farklı bir adım atıldığını dile getirdi. Erdoğan, uydu sistemini devreye soktuklarını belirterek, “Uydu ile hava müsait oldukça görüntü tespiti yapılacak.” dedi.
 
 
Bazı açıklamalara üzüldüklerini belirten Erdoğan, “şu anda Genelkurmay’ın, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün helikopterleri orada çalışma yapıyor. Aynı zamanda karadan da çalışmalar yürütülüyor. Askerlerin dıyınhda sivil savunma ekiplerinin çalışmaları koordineli şekilde devam ediyor.ışi hafife almak gibi bir durum sözkonusu değil. Elden gelen yapılıyor. Bir an önce temennim odur ki bir an önce neticeye varalım. Bu en büyük arzumdur.” dedi.
 
 
NASA’nın koordinatları tespit ettiğine dair haberlerin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “öyle bir şey olamaz. NASA koordinatları nasıl alsın? Helikopter’in sinyal evermesi gereken cihaz çalışmıyor. Cep telefonundan alınan sinyaller doğrultusunda çalışma yapılıyor:” dedi.
 
 
Bazı BBP’lilerin aramalarda netice alınmaması nedeniyle gösterdikleri tepkilerin hatırlatılması üzerine ise, “Herkesi teenni tavsiye ediyorum. Bir duygusallık var. O duygusallığı aşırılığa götürmemek gerekir.” şeklinde konuştu. Erdoğan benzer kazaların daha önce de yaşandığını, Antalya’daki benzeri bir olayın olduğunu ancak enkazın bulanamadığını belirterek, “ABD’de oldu bir yıl sonra bulunabildi. Bunlar olan şeyler. Bizim bu noktada ciddi bir iddiamız var. O bölgeyi karış karış dolaşarak onları bulacağız. Ancak bu arazi dağlık. Dik kayalardan oluşuyor, yoğun kar var. Rakım 3300 metre. Bu şartlar çalışmaları güçleştiriyor. orayı grmek lazım. Görmeden anlamak zor.” ifadelerini kullandı.
 
 
Diyarbakır Belediye Başkan adayı Kudbettin Arzu’ya yönelik saldırı ile ilgili olarak da, Erdoğan, “Bu tür saldırılar her zaman oluyor. DTP bunu Diyarbakır’da sık sık yapıyor. Ben arkadaşlarıma sakin olmalarını, karşılık vermemelerin söylüyorum.” dedi.
 
 
Erdoğan soruları yanıtladıktan sonra cami etrafındaki esnafı ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet edip dertlerini dinleyen Erdoğan daha sonra Beşiktaş’taki Dolmbahçe çalışma Ofisi’ne geçti.
 
 
(CıHAN) 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir