İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erdoğan: Muhsin Hep Dik Durdu…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Arkadaşımız Muhsin Bey’e ve yanındaki arkadaşlara rahmet diliyorum” dedi.
 
 
Başbakan Erdoğan, NTV’nin canlı yayınına katılarak soruları yanıtladı.
 
 
Erdoğan, yayının sonunda, ”şu anda siyasetteki arkadaşımız Muhsin Bey’e ve yanındaki arkadaşlara bu noktada rahmet diliyorum. Ayrıca BBP camiasına başsağlığı dilerken, ailesine ve milletimize de başsağlığı temennisinde bulunuyorum. çünkü siyasette dürüst, dik duran bir arkadaşımızdı” diye konuştu.
 
 
Muhsin Yazıcıoğlu ile çeşitli vesilelerle bir araya geldiklerini anlatan Erdoğan, ”Bu bakımdan benim için, tabii parlamento için de önemli bir kayıp Muhsin arkadaşım. şu anda aldığım haberlere göre söylüyorum, umudumu yitirmek istemedim son ana kadar, tabii biz kaza ve kadere inanmış insanlarız” dedi.
 
 
Erdoğan, kazayla ilgili bilgi kirliğinin başından itibaren ne yazık ki olduğunu dile getirerek, ”Bizler hiçbir zaman kesin konuşmadık. Kesin konuşmamaya dikkat ettik” dedi.
 
 
Batı ülkelerinde bu tür olaylarda bir, iki hatta üç gün açıklama yapılmadığını ve en son Hollanda’daki şY uçağı kazasında da oradaki yetkili makamların hiçbir açıklama yapmadıklarını anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:
 
 
”Biz de bu konuda ıçişleri Bakanım, Ulaştırma Bakanım olmak üzere bir resmi açıklama yapmayacağız. Sadece şu andaki yapılan çalışmalar hakkında bilgi verelim. Neticeye vardıktan sonra durumu açıklayalım… Tabii öyle şeyler söylendi ki bu tabii çok ciddi spekülasyonlara ve psikolojik bir yönetimin sağlanması gereken süreci, psikolojik noktada bir krize yol açtı. Yapılması gereken şey neyse bizler hükümet olarak, devlet olarak bunu yapmanın gayreti içinde olduk.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir