İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ergin’in Seçimle ılgili Açıklamaları…

 AK Parti Grup Başkanvekili ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, 29 Mart seçimlerinin yol, kaldırım, baraj, demiryolu ya da havaalanı projesi gibi hizmetler olmadığını belirterek, ”Bu seçim yiğit Başbakanımızın elini güçlendirme seçimidir” dedi.
 
Ergin, Antakya’da ıpek Düğün Salonu’nda AK Parti’ye katılım dolayısıyla yapılan toplantıda, Türkiye’nin bir demokrasi ve hukuk mücadelesi verdiğini ülkenin ve çocukların geleceğinin aydınlık olması için bu seçimde AK Partiye oy verilmesi gerektiğini söyledi.
 
29 Mart seçimlerinin yol, kaldırım, baraj, demiryolu ya da havaalanı projesi gibi hizmetler olmadığını belirten Ergin, şöyle konuştu: ”Bu seçim yiğit Başbakanımızın elini güçlendirme seçimidir. Seçimin sonuçlarını sadece 70 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil, bu seçimin sonuçlarını Bosna-Hersek, Kosova, Fas, Tunus ürdün, Filistin ve Gazze’de ki gözü yaşlı tüm analar da bekliyor. 29 Mart’ta illaki AK Parti diyeceğiz. şu an ülkede demokratikleşme mücadelesi veriliyor. Bu seçim Türkiye ayakları üzerine basan bir ülke olsun mu olmasın mı? Faili meçhuller bitsin mi bitmesin mi? seçimidir. Tüm bunların bitmesini ve ülkede istikrar olmasını istiyorsak oylar AK Parti’ye verilmelidir. çünkü Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ten sonra dış politika arenasında en parlak günlerini bu dönemde yaşadı. ıktidarımız döneminde Avrupa’nın 6. dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip oldu.”
 
HATAY’I üLKEMıZıN VE DüNYANIN YILDIZI YAPACAğIZ
 
Ergin, sevdalarının Türkiye’nin en güneyinde yer alan Hatay’ı ülkenin ve dünyanın yıldızı yapmak olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ”Hatay 2002 yılına kadar sanki biraz itilmiş ve dışlanmış gibiydi. Son 6 yıl içinde ilimizin kaderini değiştirdik. Bölgemize çevre yolları yaptık. ıskenderun Topbağızı yolu çift yol haline getirildi. Tüm engellemelere rağmen dünyaya açılmamızı sağlayan havaalanı yapıldı. Havaalanına yakışır olan yeni terminal binasının ihalesi de yapıldı. Antakya-Yayladağı ve Altınözü ilçe yolları tamamlandı. Merkez ilçemize çevre yolu yapıldı ve bu yola 4 tane köprülü kavşak yapılacak. Bu kavşaklardan birinin yapımına başlandı, ikincisine önümüzdeki hafta içinde başlanacak. 4 yıl içinde Antakyalıların çeşmeden çağlayan suyu içmelerini sağlayacak olan Karaçay Barajı’nın inşasına da başlandı. Arkeoloji Müzesi’nin yeni yeri belirlendi ve dünyada eşi olmayan bir müze yapacağız. Eski Antakya Evleri de restore edilerek iç ve dış turizme açılacak. Bu anlattıklarım yapacaklarımız değil, bunlar projeleri bitmiş olan çalışmalardır.”
 
Ergin, konuşması sonunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Mart 2009 tarihinde Hatay’a geleceğini dile getirerek, daha sonra partiye katılan Antakya Kuyumcular Odası Başkanı Serdar Güven, Aytaç Kınay ve Münir Havaioğlu’nun rozetlerini törenle taktı. AK Parti Antakya Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş da çalışma arkadaşları ile birlikte kentin layık olduğu bir şehir yaratmaya söz verdiklerini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir