İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Et Diye Leş Yedirmişler…

Bursa’da, ölen hayvan leşlerini kasap ve yemek fabrikalarına sattıkları tespsit edilen 14 kişi yakalanırken, bol miktarda et ve sucuk ele geçirildi.
 
Edinilen bilgiye göre; Bursa’da hastalıktan ölen hayvan leşlerini gömüldükleri yerden çıkartıp kasap ve yemek fabrikalarına satan 14 kişilik suç örgütü çökertildi. Bu kişilerin ayrıca at ve eşek etlerinin yanı sıra çaldıkları hayvanları da keserek piyasaya sürdükleri öne sürüldü. Toprak altından çıkardıkları ölü hayvan etlerini kasap ve yemek fabrikalarına sattıkları ihbarı alan Bursa ıl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yaptıkları çalışma sonrasında bol miktarda ölü hayvan eti ele geçirdi.
 
 
Yaklaşık 4 aylık bir çalışma sonrasında ihbarın doğruluğunu tespit eden jandarma ekipleri, Tarım ıl Müdürlüğünü ekiplerinin de desteğini alarak, liderliğini ö.K.’nın yaptığı suç örgütüne karşı harekete geçti. Jandarma ekiplerinin 3 ilçede 16 ayrı adreste yaptığı çalışmada; örgütün veteriner raporlarıyla kesilip gömülen, hastalık veya başka nedenle ölen hayvanları gömüldükleri yerden çıkararak etlerini normal kesilmiş gibi kasap ve yemek fabrikalarına sattıkları tespit edildi. Suç örgütünün, at ve eşek gibi hayvanların etlerini de dana ve koyun eti gibi göstererek, piyasaya sürdükleri, ayrıca çaldıkları hayvanları keserek etlerini sattıkları belirlendi. Yakalanan 14 kişi ile birlikte bol miktarda at eti, ölü hayvan eti ve bu etlerden imal edildiği belirtilen bol miktarda sucuk ele geçirildi. Olayla ilgili kapsamlı soruşturma başlatıldı.
 
 
KAYNAK_CıHAN

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir