İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faiz Oranı % 12’den % 10’a Düştü&#8230

Esnaf ve Sanatkârların Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi kanalıyla Halk Bankası’ndan kullandığı kredinin faiz oranı yıllık yüzde 12’den yüzde 10’a düşürüldü.
 
Açıklamayı yapan Antakya Esnaf Kefalet ve Kooperatif başkanı Sabit Teksöz, uygulamanın 16 Mart tarihi itibariyle başladığını bildirdi.
 
Sabit Teksöz yeni faiz indirimine geçmişe dönük faiz kullanımlarında da dikkate alınacağını kaydederek şu açıklamayı yaptı.
 
“16.3.2009 tarihi itibari ile geçerli olan faiz indirimi geçmiş dönemlerde değişken faizli kredi kullanan ortaklarımızı da kapsayacak olup 16.3.2009 tarihi itibari ile kalan borçlarına yeni faiz oranı üzerinden faiz tahakkuk ettirilecektir. Daralan piyasa koşullarında yapılan bu faiz indirimi ile esnafımız bir nebze olsa da rahatlayacaktır. Piyasa koşullarına göre en hesaplı kredi olan ışletme kredilerinin vadeleri 1 yıl ile 4 yıl arasında değişmekte olup taksit periyotları Aylık, 3 aylık ve 6 aylık olarak esnafımız tarafından işlerinin durumuna göre seçilebilmektedir. Esnaf ve sanatkârlarım adına faiz indirimi konusunda emeği geçen tüm yetkililere ve merkez birliğimiz yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir