İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’da Destan Yazacağız…

SP, Dörtyol ılçesinde Belediye Başkanlığına, Emekli Polis Memuru Mustafa çelik’i aday olarak ilan etti. 
 
Saadet Partisi Hatay ıl Teşkilatı, Dörtyol ılçesinde Belediye Başkanlığına, Emekli Polis Memuru Mustafa çelik’i aday olarak ilan etti.
 
Saadet Partisi merkezinde düzenlenen aday tanıtım törenine Antakya Belediye Başkan Adayı Necmettin çalışkan, ıl Başkan Vekili Selim Demirli, ıl müfettişi Mustafa Ege ve partililer katıldı.
 
Toplantının açılış konuşması yapan Dörtyol ılçe Başkanı Süleyman Akaya, tüm adaylara başarılar dileyerek, parti olarak seçimlere en iyi şekilde hazırlandıklarını ifade etti.
 
Törende bir konuşma yapan SP Antakya Belediye Başkan Adayı Necmettin çalışkan,  seçimlerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bu seçim Saadet Partimizin iktidara yürüyüş seçimidir. Her seçim bir sürprizdir. Sandıktan ne çıkacağı belli olmaz. Geçmişte bir seçimde yüzde 24 oy alan bir parti, sonraki seçimde yüzde 1’e düşmüştür. Her seçim kesilmedik karpuzdur, sonucu bilinmez. Yerel seçimler, parti seçimi olduğu kadar aday seçimidir. Kendini ortaya koyan, çalışan, iyi aday kazanır. Bu seçimde baraj yok. Ak Partiye verilecek kredi de kalmamıştır. Seçime kadar girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmamalıyız” dedi.
 
Bu arada, Başbakanın Davos’taki tavrını olumlu bulduğunu ifade eden çalışkan; “Ancak bu tepki duygusal, refleks tepki olmaktan öte; eyleme dönüşen bir tepki olmalıdır. 2008 yılında ısrail’e 1,8 milyar dolar askeri ödeme, 3,8 milyar dolar da genel ticaret olmuştur. Sen askeri, ticari, siyasi, diplomatik olarak ısrail’i destekle, pilotlarını Konya’da eğit; sonra da tepki göster. Tepki güzel de, sonuca ulaşırsa, eyleme dönüşür, icraat ortaya çıkarsa güzel. Gürledikten sonra yağmalıdır. Bu ancak şimon Perez’i TBMM çatısı altında ayakta alkışlayanlar için bir nebze suçun hafifletilmesidir. Kaldı ki; son günlerde iktidar mensuplarının özür beyan eden tavırları tükürdüğünü yalamak gibi duruyor. Böyle olmamalı.
 
Saadetli Belediyeler tüm yurt saşında destanlar yazmıştır. Hatay’da da yazacaktır. Yurt çapında insanlar akın akın Saadete koşuyor. Bu koşuş boşuna değil, tesadüf değil. çünkü Saadet iktidara adım adım yürüyor” dedi.
 
Bu arada Belde belediye başkanlıklarına aday gösterilen isimlerde açıklandı. Buna göre, Payas beldesine Sıddık Bozdoğan, Karakise beldesine Veli çetin, Yeşilköy beldesine Mevlüt Daşgıran aday olarak gösterildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir