İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HBB Başkanı Savaş: HADO ticari bir işletme değildir…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay deniz Otobüsü’nü (HADO) para kazanmak için kurmadıklarını söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında HADO hakkında da önemli bilgiler paylaşan HBB Başkanı Savaş, “Belediye olarak Türk bir gemi ile ihtiyaç sahiplerini taşımak ve bayrağımızın da denizde dalgalanmasını istedik.

19 Mayıs’ta denize açıldık ve sonbahara kadar da 25 bin yolcu taşıdık. Lübnan için çalıştık ve İsrail içinde çalışıyoruz. İlk defa Hatay’ın denizden sınır kapısı oldu. Ve belediye olarak uluslararası kara sularında insan taşıdık. Biz bundan çok zevk aldık. Bu işi para kazanmak için yapmıyoruz. İnsanlarımız da bu durumdan çok memnun” dedi.

Hatay’ın 15 ilçesine eşit hizmet verdiğini de ifade eden Lütfü Savaş, siyasi hiçbir ayırım yapmadan her ilçeye hizmet götürdüklerini söyledi.

İskenderun’un serbest bölge olması için imza topladık

İskenderun’un serbest bölge olması gerektiğini ve bu anlamda çalışmalar yaptıklarını da belirten Savaş, “İstihdamı arttırarak ihracatı arttırmak istiyoruz. Ocak ayında yöneticiler, üniversite, iş insanları ile çalıştay yapacağız.

Hatay’ın yıllık geliri düşmüş durumda. Sığlaşan ekonomik tablo var. İnsanların gelir seviyesi düşüyor. Hatay’ın 5.teşvik bölgesi olması için hükümetin buradaki yöneticilerine bunu anlatamadık. Halkımız başlatmış olduğumuz kampanyaya destek verdi ve üç haftada 517 bin 259 imza topladık.

İskenderun’u da serbest bölge yapmak istiyoruz. Yapmazlarsa da beş ay sonra zaten Türkiye’yi Cumhur İttifakı değil Millet İttifakı yönetecek” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir