İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hedefe Ulaşan Tek ıl Hatay

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (Antakya TSO) Başkanı Hikmet çinçin, ”Marka Kent” projesi kapsamında bulunan 15 il içerisinde Hatay’ın ”verimli ve hızlı çalışmayla bu hedefe ulaşan tek il” olduğunu söyledi.
 
çinçin, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği toplantıda, 14 şubat Cumartesi günü yapılacak Antakya TSO seçimlerine yeniden aday olacağını ve tüm üyelerin oy kullanmaya katılmasını beklediklerini belirtti.
 
çinçin, 4 yıllık görevi süresince yaptıkları hizmetleri anlatarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonundaki ”Marka Kent” projesi kapsamında seçilen 15 il arasında Hatay?ın da bulunduğunu ve valilik öncülüğünde başlayan projeye destek verdiklerini kaydetti.
 
Kentin dinamikleri harekete geçti
 
çinçin, sivil toplum kuruluşlarından oluşturulan alt ve üst değerlendirme komisyonlarında görev aldıklarını belirterek, ”Proje kapsamında bulunan 15 il içerisinde Hatay verimli ve hızlı çalışmayla bu hedefe ulaşan tek il oldu. Büyük bir sorumluluk aldığımızı, kentimizin dinamiklerini harekete geçirdiğimizi söyleyebilirim. Oluşturulan 8 alt komisyonun hazırladığı projeler, ATSO ve ıl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün özenli çalışmasıyla bakanlığa gönderildi” diye konuştu.
 
ABıGEM 2010’da Avrupa Birliği katılım öncesi mali yardım aracı kapsamında Hatay dahil olmak üzere 3 ilde daha Avrupa Birliği ış Geliştirme Merkezi’nin (ABıGEM) açılması için Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu’na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yapılan ön başvurunun olumlu değerlendirildiğini ifade eden çinçin, ”Belge hazırlanması, onay ve ihale sürecinin ardından, ABıGEM projesinin 2010 yılının Nisan ayında başlayacağını umuyoruz. Temel amacı gelişmekte olan işletmelerin karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak, destek vererek, dünya piyasalarına hazırlamak, bölgesel kalkınmayı hızlandırmak olan ABıGEM, KOBı iyileştirmesi açısından çok önemli bir yere sahiptir”.
 
“Mutfağımızda marka olmalı 4 yıllık hizmetlerimiz arasında üyelerimizi teşvik edici çalışmalarda bulunduk. Asırlar boyu 13 medeniyetin beşiği olmuş kentimizin mutfağını oluşturulan yemeklerimizin her birini çok önemseyip bu alanda da marka olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için öncelikle künefe tatlımızı tescilleyerek mutfağımıza ait bir marka olduğunu kanıtladık” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir