İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ıHD, Kayıplar Bulunsun…

Kayıplar bulunsun failler yargılansın …
 
ınsan Hakları Derneği (ıHD) Hatay şube başkanı Semra Berrak, kayıplar, faili meçhul cinayetler, siyasi suikastlar ve provokasyonların hala Türkiye’nin demokratik gelişmesinin en büyük engelleri olarak gündemi belirlemeye devam ettiğini vurguladı.
 
Yakın ve uzak geçmişte yaşanan tüm bu acılarla yüzleşmeden ve buların failleri yargılanmadan demokratik ve ögür bir Türkiye hedefinin ulaşılamaz olarak kalmaya devam edeceğini belirten Berrak, Bugüne kadar ülkemizde binlerle hatta on binlerle ifade edilen kayıp ve faili meçhul olayların yaşandığını bildirdi ve şunları dile getirdi:
 
“Yirmi üç yıldır insan hakları, demokrasi ve özgürlükler alanında mücadele eden ıHD’nin 22 yöneticisi aynı yöntemlerle aynı odaklarca katledilmiştir. Bugün Türkiye’de de faili meçhullerin siyasi suikastların, provokasyonların, açık yada örtülü darbelerin arkasında bugün Ergenekon olarak isimlendirilen gladio vb. örgütlenmelerin olduğu aşikardır.
 
Bugün yetkililer ve yöneticilerce, varlığı kısmi olarak kabul edilen ve kısmen açığa çıkarılan derin devlet yapılanması tamamen açığa çıkartılmalı ve yargılanıp tasfiye edilmelidir.
 
ıHD, Ergenekon davasında demokrasi ve özgürlüklerden yana taraftır ve bu sürece müdahil olarak katılacaktır. ıHD her hafta cumartesi ünü tüm şubeleri ile birlikte ‘kayıplar bulunsun failler yargılansın’ adı altında etkinlikler düzenleme kararı almıştır.
 

ıHD olarak demokrasi ve özgürlüklerden taraf olan tüm kişi ve kurumları bu etkinliklere katılmaya ve bu süreci desteklemeye çağırıyoruz.”

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir