İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kaçırılmayacak Konser…

Orkestra Konseri dinlemek isteyenlere DMK’dan müjde! 
 
Antakya’nın kültür, sanat yaşamına katkıda bulunmak ve müzikseverlere nitelikli müzik dinletmek amacıyla çaba sarfeden Defne Müzikseverler ve Kültür Derneği (DMK), yılın ikinci konserinde Mersin üniversitesi Akademik Oda Orkestrasıyla sanatseverleri buluşturma hazırlıklarını sürdürüyor.  
 
şef Münif AKALIN yönetimindeki görkemli orkestranın bu konserde iki solisti var: Viyola sanatçısı Ruşen GüNEş ve keman sanatçısı Pelin HALKACI AKIN.  Devlet sanatçısı ünvanı taşıyan Ruşen GüNEş, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasından sonra Londra Filarmoni ve BBC Senfoni Orkestralarında uzun yıllar baş viyolacı olarak ülkemizi temsil etmiş değerli bir sanatçımız.   
 
Solist olarak çok sayıda konsere katılan Pelin HALKACI AKIN ise halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi Devlet Konservatuarında Doçent olarak çalışmakta, ayrıca Borusan Filarmoni ve Oda Orkestralarının başkemancılığı görevini sürdürmekte.   
 
DMK Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Erduran yaptığı yazılı açıklamada “böyle bir sanat olayı kaçırılmamalı. Bach ve Mozart’tan seçkin örneklerin yer aldığı konserimiz 26 Mart 2009 Perşembe günü (yarın) saat 20.00’de Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.  
 
Konser biletleri dernek üyelerinden, ayrıntılı bilgi 0536 600 61 81 nolu telefondan alınabilir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir