İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kan Üzerinden Siyaset Yapanlar…

BBP Antakya Belediye Başkanı Mehmet Eraslan ismi Ali Dibo olarak adlandırılan şahısın ‘Gazze ve Filistin için bize oy verin’ diyerek halktan oy istediğini ve halkı kandırmaya çalışarak kan üzerinden siyaset yaptığını belirterek, “halkın duygularını sömürerek, kan üzerinden siyaset yaparak siyesetin seviyesini düşürüyorlar, bin kere yazıklar olsun.

 

Siyaset ilkeli, düzgün yapılmalı.Antakyalılar uyanın silkilin artık.Bu defa partiye değil, projelere, şahıslara oy verin” dedi. Büyük Birlik Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan dün Antakya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek seçim çalışmaları ve yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Mehmet Eraslan dün düzenlenen basın toplantısında, daha önce açıkladığı projeleri tekrar hatırlatarak, “alt üst geçitler, tramvaylar yaparak trafik sorununu çözeceğim.

 

Yoksul vatandaşlara 400 TL maaş vereceğim. 4 bölgede 365 gün günde 3 öğün hizmet edecek aşevleri kuracağım. Gençleri internet kafelerden kurtaracak spor alanları ve eğitim merkezleri olacak projelerimde var” dedi.

 

Antakyalılar Habib-i Neccar ile barışacak Daha önce açıkladığı projelerden ayrı olarak yeni yenilerini açıklayan Eraslan, Antakya’yı kısa zamanda harikalar diyarına çevireceğini belirterek, “ızmir Caddesini çok önemsiyorum. Bu alan üzerinde ‘Dağ Projesi’ adını verdiğimiz çalışma sonucunda vatandaşlarımızın nefes alacağı, dinleneceği seyir terasları, kafeteryalar, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları oluşturulacak.

 

Işıklandırma ve güvenlik sağlanacak. Belediye Başkanı seçildiğim takdirde yurt içinden ve yurt dışından gelen konukları bu alanda ağırlayıp, vatandaşlarımıza öncülük edeceğim. Habib-i Neccar Antakyalı ile buluşacak, Antakyalı da Habib-i Neccar ile barışacak.Burayı Antakya’nın birinci sınıf yeri haline getireceğim” dedi.

 

ıki katlı üstü kapalı pazarlar yapacağım Antakya’da bugüne kadar her mahallede kapalı semt Pazar alanlarının oluşturulmadığını da ifade eden Eraslan “Pazarlarımız hiç iyi değil.Satıcının da, alıcının da rahat hareket edebileceği üstü kapalı 2 katlı, modern, her türlü imkanı içerisinde barındıracak Pazar yerleri yapacağım. Her mahallemiz bu anlamda ayrı ayrı projelendirilecek. Bu projeyi de önemsiyorum.

 

Bu yeni semt pazarında alıcıda satıcıda rahat edecek” şeklinde konuştu. ıfrazı olmayan mahalle kalmayacak çağdaş, modern şehirleşmenin bulunduğu, kent hayatında susuzluktan söz etmenin çok ayıp olduğunu söyleyen Eraslan, “Vatandaşlarımız adeta benzin fiyatına su içiyor, göreve geldiğim ilk günü meclisi toplayarak su fiyatına %50 oranında indirim yapacağım. Ayrıca şehrimizde ifrazı yapılmayan mahalle kalmayacak, şu anda maalesef ifrazı olmayan mahallelerimiz var.

 

üzgünüm ki, Antakya şu anda büyük bir köy görünümünde, gece kondular artıyor, ifraz diye bir şey yok, çarpık kentleşme almış başını gitmiş.Yerel yönetimde yüreğinizi ortaya koymalısınız, koymazsanız sonuç bugünkü gibi olur” dedi.

 

Mahalle aralarına asfalt yerine parke döşeyecem Mehmet Eraslan, Antakya-‘daki mahalle aralarına asfalt döşemeyeceğini onun yerine parke taşı döşeyeceğini de açıklayarak, “Artık yollarımızın sürekli yapılıp bozulmasını izlemeyeceğiz. Asfalt yapıp, ikinci gün asfaltı kırıp iş yapıyorsak olmaz. Ana caddeleri asfalt, ara caddeleri ise parke taşı döşeyeceğiz.

 

ılköğretim okullarının bakım, onarım ve temizliği her ay belediye tarafından yapılacak Eraslan, “Antakya merkezde bulunan ilköğretim okullarının aylık bakım ve temizliği Antakya Belediyesi tarafından yapılacak. Su borçları silinecek ve su faturaları % 50 oranında azaltılacak.

 

Antakya Belediyesi bünyesinde halkımızın kullanımına sunulacak 10 adet ambulans satın alınacak. Mahallelerde bulunan yaşlı ve bakıma muhtaç olanların haftalık bakımları da yine Antakya Belediyesi tarafından yapılacak” dedi. Antakya’nın beş sene daha kaybetmeye tahammülü yok Mehmet Eraslan, Antakya’nın beş sene daha kaybetmeye tahammülü olmadığını ifade ederek, “Halkımız bugüne kadar hep parti seçti, ancak görünen köy ortaya.

 

Antakya’nın bir beş sene daha kaybetmeye tahammülü yok. Ey Antakyalı’lar bugüne kadar sizi hep kandırdılar, oyaladılar, silkilin ve uyanın artık. Adı Ali Dibo yolsuzluğuna karışan birisi şimdi çıkmış, Gazze için, Filistin için bizeoy verin diyerek kan üzerinden siyaset yapıyorlar.

 

Yazıklar olsun. Halkımız duygu sömürüsü yapanlara kanmamalı. Siyaset ilkeli, seviyeli yapılır. şimdi duygu sömürüsü yapan birilerine şimdi sormak lazım; sen, Binlrce insanın ölümüne neden olan 1 Mart Tezkeresi’nde red oyu mu kullandı?, Evet oyu mu kullandı, açıklasın” dedi.

 

Vatandaşların sürekli olarak kandırıldığını, Antakya’ya ve Antakyalıya 5 yıldır hizmet edilmediğini de vurgulayan Eraslan, “vatandaşlar artık uyanmalı, silkinmeli. Kendisini kandırmaya çalışanlara inanmamalı. Vatandaşlarımız artık partilere değil, kişilere ve projelere oy vermeli” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir