İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kılıçdaroğlu, Baykal’a Söz Verdi…

ıstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında CHP’nin oylarını büyük oranda artıran Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Deniz Baykal’a, “Değişim şart” tavsiyesinde bulundu.
 
 
‘Değişim’ sloganıyla ABD’de başkan seçilen Obama’nın ziyaretinin hemen ertesinde Baykal ile baş başa görüşen Kılıçdaroğlu’nun 29 Mart yerel seçim sonuçlarını irdelerken, Baykal’a, ‘2011 yılındaki seçimde iktidar olacağımıza inanıyoruz. Buna siz de inanın’ mesajı verdiği bildirildi. Kılıçdaroğlu’nun, ‘Değişimi özellikle örgütlerimizde ve merkez yönetimimizde yapmalıyız. Bunun için de kurultay yapabilirsiniz. Kurultay partiyi rahatlatır ve ivmeyi daha da yukarı çıkartır’ dediği ifade edildi.
 
 
BEN ADAY OLMAM
Kılıçdaroğlu’nun Baykal’a, ‘Benimle ilgili adaylık iddiaları var. özellikle bazı basın organlarının beni kışkırtma amacında olduğunu görüyorum. Bunların iyi niyetli olmadıklarının da farkındayım. Hesap partiyi parçalamak. Ben sizin bilgi birikiminiz ve deneyiminize güveniyorum. Asla sizin karşınızda bir yarış içinde olmam. Size de liderim olarak inanıyorum’ ifadesini kullandığı belirtildi.
 
 
Baykal’ın, ‘Kurultay toplarsak parti içi çatışma olmaz mı’ sorusuna Kılıçdaroğlu’nun, ‘Asla olmaz. Buna emin olun’ dediği ifade edildi.
 
 
Kılıçdaroğlu, “Kadınlarımızın ve gençlerimizin partimize yönelik anlamlı bir ilgisi var. Bu ilgi kendisini seçim sonuçlarında gösterdi. Bu ilginin devamlılığı, bundan sonra atacağımız adımlara bağlı. Partimiz bir yandan gençleşmeli bir yandan da kadınların partimizde siyaset yapmalarının önündeki örgütsel engeller kaldırılmalı” dedi. Kılıçdaroğlu, CHP’nin Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki düşük oy oranıyla ilgili çözüm yolunu ise şöyle açıkladı: “ıstanbul deneyimi göstermiştir ki CHP’nin, Kürt ve muhafazakar seçmenden oy alamama gibi bir sorunu yoktur. Ancak, CHP aynı performansı bölgede gösteremiyor. Bu nedenle, parti bölgeye yönelik ilgisini daha sıcak tutmalıdır. Milletvekillerimiz ve yöneticilerimiz, bölge illerine daha sık gitmeli, halkla doğrudan temas kurmalıdırlar.”
 
 
HABERTüRK

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir