İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Marka Kent Projesi Vazgeçilmez…

Hatay Genç ışadamları Derneği, ilimizin gelişmesine katkıda bulunacağını savunduğu Marka Kent Projesinin vazgeçilmez olduğunu duyurdu.
 

HAGıAD Başkanı Aykut özbuğday, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’

ın bu amaçla önümüzdeki hafta ilimize geleceğini belirtirken, marka kent projesine öteden beri destek verdiklerini kaydetti ve bu konudaki gelişme ile çalışma programlarını şöyle açıkladı: “ılimizin sosyal kalkınmışlık sıralamasında en önlerde yer alması ve hak ettiği tanınmışlığı ve bilinirliliği sağlaması adına başlatılan marka kent projesine tüm sivil toplum kuruluşları gibi bizler de canı gönülden sahip çıkmaktayız.

ınanıyoruz ki yöremizin iki önemli kalkınma hamlesinden birisi tarıma diğeri de turizme dayanacaktır. Bu amaçla kültür ve turizm alanında yapılan plan ve projelerimizi, çalışmalarda gelinen son durumu, Antakya’mızın büyük bir değeri olan tarihi eserlerimizin yeni bir müze alanında sergilenmesi konularında bize şu dönemde en büyük desteği sağlayacaklardan birisi olarak gördüğümüz Kültür ve Turizm Bakanımız sayın Ertuğrul Günay’ı şehrimize davet etmiş bulunuyoruz.

Sayın Bakan 26 ve 27 şubat tarihlerinde ilimizdeki gelişmeleri yerinde izlemek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere derneğimizin misafiri olarak şehrimizde olacaklardır.

Turizmde yeni yol haritası ve marka kentler projesine ilişkin bilgilerin paylaşılacağı toplantı Savon Otel’de 26.02.2009 Perşembe sabahı gerçekleştirilecektir. ılimizin konuyla ilişkili tüm bürokratları, kurum ve STK’ları ile ilgili turistik tesis ve işyeri sahibi şahısların katılımıyla yapılacak toplantıda turizmdeki yol haritamız mercek altına yatırılacaktır.

Küresel krizin Türk turizmine etkileri ve bu süreçte bakanlık olarak alınan ve alınacak tedbirleri de genç işadamları ile paylaşacaklardır. Toplantımızın ilimizin gelişimi ve kalkınmasına yönelik somut faydalar yaratacak sonuçlar doğuracağına inanıyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir