İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mecliste Demokrasi Yok…

Antakya Belediye Meclisi yeni üyeleriyle dünkü ilk toplantısında organ seçimlerini gerçekleştirdi. AKP çoğunluğu tüm komisyon, meclis ve birlik üyeliklerini paylaştı.Yasa gereği 2 üyelik dışındaki toplam 49 üyenin tamamına AKP’li üyeler yada seçimde çalışan yandaş partililer seçildi.
 
Belediye Meclisinin dünkü toplantısında Demokrasi arayanlar “çoğunluğun tahakkümü” ile karşılaştı. AKP’li 20 üyenin tamamı, çeşitli komisyonlara, meclislere, birliklere seçilirken hiçbir CHP’li üye alınmadı, AKP’li 20 üyenin tamamı komisyonlara, birliklere, meclislere, encümene seçilirken bazı AKP’li üyeler birkaç yere birden seçildi.
 
Yine 49 boş makama isim bulunamayınca bu kez 35.500 oyla meclise seçilen CHP’li üyeler yerine seçimde AKP lehine çalışan yandaş partililer seçildi. Lütfü Savaş’ın başkanlığındaki ilk Meclis toplantısında 35.500 oyla seçilen CHP’li üyeler YOK farz edilerek YOK sayıldı ve hiç dikkate alınmayarak hiç bir yere seçilmedi. Meclisteki dünkü görüntü, Demokrasi arayanlara “çoğunluğun tahakkümü”nü gösterdi..
 
Meclisin dünkü ilk oturumunda partizanlık öylesine kendini gösterdi ki, Tarihi Kentler Birliğine üye seçimi yapılması sırasında kendini apaçık gösterdi.. Tarihi Kentler Birliği üyesinin işin uzmanı yani MıMAR olması teamülden olmasına rağmen ve Mecliste CHP’li AKP’li Mimar bulunmasına rağmen AKP’liler buraya asli mesleği esnaf ve tüccar olan 2 kişiyi gösterdi ve seçtirdi..
 
CHP’liler Mimar Hikmet Bilgin’i aday göstermek üzere önerge verdi. AKP’liler “Aday gösterin, oylayalım” deyince de çoğunluk tahakkümü olacağı bilinince de gösterdikleri üyeyi geri çekti ve Tarihi Kentler Birliğine biri esnaf diğeri tüccar 2 kişi seçildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir