İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP Başkan Adayı Alpagot…

MHP Belediye Başkan adayı Mahmut Alpagot, son 24 saate kadar seçimin galibi kendisi iken bazı çevrelerin devreye girmesi ve dağıtılan para ile ibrenin tersine çevrildiğini öne sürdü.
 
29 Mart seçiminde Milliyetçi Hareket partisinden Antakya Belediye Başkan adayı olan Mahmut Alpagot, oy verme işlemine 24 saat kala anketlere göre seçimin galibi kendisi iken son günde devreye giren bazı çevrelerin girişimleri ve yüklü miktarda para dağıtılması sonucu ibrenin tersine çevrildiğini ve AKP’nin seçimi kazanmasının sağlandığını öne sürdü.
 
AGC’de seçimi değerlendiren MHP adayı Mahmut Alpagot, 3 aylık yoğun seçim temposu sırasında kent halkından gürültü ve görüntü kirliliğinden ötürü özür dileyerek başladığı açıklamasında, gittiği her yerde büyük ilgi gördüğünü, çok sözler verildiğini ancak verilen bu sözlerin son gece unutularak gereğinin sandığa yansıtılmadığını belirterek şöyle devam etti:
 
“Bizim bildiğimiz söz namus, şeref kadar değerlidir. Ama maalesef gördük ki verilen sözler sandığa yansımadı. 28 Mart günü iktidar partisinden % 10 puan önde iken ne olduysa son 24 saatte oldu ve büyük paralar dağıtılarak benim önüm kesildi. Gördüm ki siyasette para büyük etken oluyormuş.
 
Zaten seçim propagandalarımda 29 Mart’ın dürüstler ile dürüst olmayanların seçimi olacağını söylemiştim. Nitekim dediğim çıktı.” 35 yıllık mesleki birikimi değerlendirmek üzere Antakya Belediye Başkanlığına istekli olduğunu hatırlatan Mahmut Alpagot; “Ben Adana’da bir yapı denetim şirketinin genel müdürüyüm. Adana’ya gider işimi sürdürürüm ama Antakya’ya yazık oldu. Antakya 5 yıl daha kaybetti.
 
Seçimi kazanan Lütfü Savaş’ı tebrik ederim. Umarım ki, MKü’deki çalışmalarını belediyeye yansıtmaz, temennim bu şekildedir. çok dikkatli ve titiz olması gerekir. Belediyeyi yönetmek halkın temsilcisi olmak, MKü’ye benzemez.” MHP adayı Mahmut Alpagot, 29 Mart seçimleri ile siyasi yaşamını da noktaladığını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir