İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP Hatay ıl Başkanı A.şefik Çirkin…

MHP Hatay ıl Başkanı A.şefik çirkin, yazılı bir açıklama yaparak 29 Mart mahalli seçimlerine çok az bir süre kaldı dedi. “29 Mart’ta bu seçim bitecek ve inşallah memleketimiz için hayırlı olacaktır dedi.

şüphesiz tek temennimiz seçim içerisinde yaşananların tatlı bir rekabet ve hizmet yarışından öteye gitmemesi ayrıca bu yarıştan demokrasimizin ve milli kurumlarımızın yıpranmadan çıkmasıdır” dedi.

çirkin, “MHP olarak bu hususta azami dikkati göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır. şimdi bu kurumlarımızdan bir tanesine ve onun başındaki muhterem zatın mahalli seçimlerle ilgili olarak Antakya’da ki tutumuna değinmek istiyorum.

Bahse konu kurum Hatay Mustafa Kemal üniversitesi ve rektörü sayın şerafettin Canda’dır. üniversiteler ilim irfan yuvasıdır.Milletimiz çocuklarını bin bir meşakkatle buralara yollamakta ve onları başta sayın rektörlere emanet etmektedir. Bu bakımdan rektörlük makamı son derece önemlidir. Ve rektörler makamlarına ve sorumluluklarına uygun hareket etmelidirler.

şimdi hal böyleyken bir rektörün mahalli seçimlerde açık aleni taraf olması hatta daha da öteye giderek adaylar ve milletvekili ile kapı kapı dolaşıp ev toplantılarına katılması doğrumudur? Bu sayın rektör şerafettin Canda’dır. ışin garibi üniversitede okuyan öğrencilerimize siyaset yasağı vardır.

şimdi sayın rektör siyaset yaparken öğrencilerine ne diyecektir? Bir diğer gariplikte rektörümüzün desteklediği partinin AKP olmasıdır. Bildiğimiz kadarı ile rektörümüz sıkı bir sosyal demokrattır. Herhalde rektör bey önümüzdeki dönem AKP’den milletvekili olacaktır.

Değerli basın mensupları; Hatay Mustafa Kemal üniversitesi Hatay’a tamamına mal olmuş bir kurumdur. Bu bakımdan tarafsız olmak zorundadır2 dedi. şefik çirkin, “şimdi hal böyleyken yarın Antakya belediye başkanlığı seçimlerini AKP değil de MHP yada başka bir parti kazanırsa rektör bey hangi yüzle üniversite, belediye işbirliğinden bahsedecektir?Belediyeden ve AKP haricindeki siyasi partilerden kurumu için hangi yüzle destek arayacaktır.

Tarafsız kalması ve Antakya’yı kendi tercihi ile baş başa bırakması gereken sayın rektörün bu yaptığı kendine yakışmakta mıdır? Sayın şerafettin Canda çok meraklıysa niye kendisi aday olmuyor? Buradan rektör beyi ikaz ediyoruz; Görevini düzgün yap ve üniversiteyi siyasete bulaştırma. Yoksa buraya ızmir marşıyla geldin mehter marşıyla gidersin” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir