İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MHP’den AKP’ye Eleştiri…

Ergin başbakana oy istiyor Antakya’yı unutuyor …
 
MHP Hatay Milletvekili ızzettin Yılmaz, belediye başkan adayı Mahmut Alpagot, merkez ilçe başkanı Fedai Yücedal ile il genel ve belediye meclis adayları dün Hatay Belde Belediyeler Birliği’ni ziyaret etti.
 
Ziyarette konuşma yapan MHP Merkez ilçe başkanı Fedai Yücedal, AKP’yi eleştiri yağmuruna tuttu, AKP Grupbaşkan vekili Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’in gittiği yerlerde Antakya’yı unutup başbakan Erdoğan için oy istediğini vurguladı.
 
Halkımızın tüm yaşananları 29 Mart’ta seçim sandığında değerlendireceğini ve AKP’ye gereken dersi vereceğini söyleyen Yücedal, belediye başkan adayları Mahmut Alpagot’un ekibi ile Antakya’yı en iyi şekilde, hizmet için yöneteceğini ifade etti.
 
MHP Hatay milletvekili ızzettin Yılmaz, ziyarette Antakya için her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti, Mahmut Alpagot’un tecrübelerine olan inançlarının tam olduğunu bildirdi.
 
MHP Antakya Belediye Başkan adayı Mahmut Alpagot’da yaptığı konuşmada, daha çağdaş, daha düzenli bir şehirleşme için çevre beldelerin Antakya ile birleşmesinin önemine dikkat çekti. ınsan, bayrak, Allah sevgisi çerçevesinde beldelere hizmeti ibadet saydıklarını belirten Alpagot, geçmişteki tecrübelerine dayanarak, 29 Mart’ta halkın teveccühünün kendisinden yana olacağına inandığını bildirdi.
 
Asker: Geçmişin görkemli Antakya’sını yaratmak için herkes üstüne düşeni yapmalı … Hatay Belde Belediyeler Birliği Başkanı Ali Ekber Asker, ziyarette yaptığı konuşmada, geçmişin görkemli Antakya’sını yaratmak için herkesin üstüne düşeni yapmasının kaçınılmaz bir görev olduğunu söyledi ve şunları dile getirdi: “Hatay Belde Belediyeler Birliğinin kuruluşundan bugüne kadar hep söylediğim,ü ve söyleyeceğim gibi, Antakya ve çevre beldelerini bir bütün olarak göremediğimiz sürece bugün ne kentimizin, ne de kentimiz çevresindeki yerleşim alanlarının sorunlarını çözme şansımız yoktur.
 
Antakya’nın bugün yaşadığı kentsel sorunların tümünün temelinde, birlikte hareket etmeme, Antakya ve çevresini bir bütün olarak düşünülmemesi ve beraber proje üretecek işbirliği içine girilmemesi yatmaktadır. 
 
Biz kurulduğumuz günden bugüne kadar hep birlikte Antakya Belediyesi ile ortak projelere imza atmak düşüncesinde olmamıza rağmen, maalesef bu konuda bir mesafe alınamamış ve kurumsal manada uzak durulmuştur.
 
Durum böyle olunca hem anakent belediye başkanlarımız sorunlara çözüm üretmekte zorlanmış, hem de çevre belediye başkanlarımız haksız yere sorunların sebebi gibi gösterilmiştir. Oysa sorunların çözümü tamamen işbirliğinde yatmaktadır.
 
Bu işbirliğinin bir türlü gerçekleşmediği ve çoğu zaman yapılan aynı yanlışla ısrar edilerek, konulara toplumsal bakmak yerine, bireysel bakmanın tercih edilmesi kısaca biz yerine ben mantığı ile hareket edilmesi, bugün yaşanan sorunların artmasına yol açmıştır.
 
Bugün bu koordinasyonun kurulmaması nedeni ile, Antakya kentsel sorunlarıyla boğuşmakta, yıllık 40 trilyon gibi gelirden mahrum kalmakta, ayrıca diğer belediyelerimizin başkanları da kendilerinin altından kalkmayacakları sorunlarla baş başa bırakılmaktadır.
 
Ben yıllardır gerek birliğimiz adına gerekse, yıllarını yerel yönetimlere adamış ve bu konuda uzmanlaşmış biri olarak her zaman Antakya ve Antakyalı için her türlü işbirliğine hazır olduğumuzu ifade ettim.
 
Her türlü desteği de vermeye istekli olduğumu belirttim. Ancak maalesef arzu ettiğimiz ortamı bir türlü oluşturamadık. Oysa her zaman ifade ettiğim gibi, ekonomik ve sosyal potansiyeli iyi değerlendirilen Hatay’ın Türkiye ekonomisine katkısı inanılmaz olur.”  

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir