İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

MKÜ: Eğitim fakültesi inşaatı bitecek…

Neredeyse Mustafa Kemal üniversitesinin kuruluşuyla birlikte temeli atılan Tayfur Sökmen Kampüsündeki eğitim Fakültesi inşaatı hızlandırıldı. 1995 yılında temeli atılan Eğitim Fakültesi inşaatının üçte biri yapılarak bırakıldı.
Geçtiğimiz yıllarda görev yapan 2 rektör döneminde ödenek yetersizliği nedeniyle eğitim fakültesi inşaatı yarıda bırakılmıştı. Ancak geçmiş dönemlerde üzerinde “çürük” raporu olmasına rağmen eğitim fakültesinde öğrenime devam edilmekteydi. şu andaki MKü rektörlüğü yönetimi ise, inşaatın yarım bırakılması ve öğrencilerin çürük raporu olan binada eğitim görmesinin af edilmez hata olduğunu belirterek “Göreve gelindiğinden bu yana yarım kalan inşaatlarla uğraştık. Eğitim Fakültesi de bunlardan biri.

ınşaatın bitmesi için 2008 yılında 3 trilyona yakın para harcadık. 2009 yılında 2.5 trilyon daha harcayacağız. Hedefimiz 2009-2010 öğretim yılında Eğitim Fakültesini yeni binasında eğitim ve öğretime başlatmaktır” dedi. ıkmal inşaatında incelemelerde bulunan rektörlük yönetimi yaptığı açıklamada; “yarım olarak bırakılan inşaatlarla uğraşıyoruz. Enerjimin büyük bölümünü bu alanda harcıyorum. Fakülte ınşaatlarının tamamlanmasında ciddi gelişmeler oldu. Eğitim Fakültesi de bunlardan biri. öğrencilerimizin kullanım dışı bırakılması gereken binada eğitim görmesini hoş görmüyoruz. Kimse hoş görmez” denildi.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir