İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müebbet Hapis Cezasına Çarptırıldı…

Avusturya’da öz kızını 24 yıl boyunca evinin bodrumuna hapsederek tecavüz eden ve bu ensest ilişkiden 7 çocuk sahibi olan Josef Fritzl (74), ömür boyu hapse mahkum edildi.
8 kişilik jüri, Fritzl’in yargılandığı bütün suçları işlediğine hükmetti.

TEMYıZE GıTMEK ıSTEMEDı
Kızını evinin bodrumuna hapsederek 24 yıl boyunca tecavüz eden ve bu ensest ilişkiden 7 çocuk sahibi olan Josef Fritzl (74), mahkemenin verdiği ömür boyu hapis cezasını “anladığını ve kabul ettiğini” söyledi.
 
Dava hakimi Andrea Humer’in, kararı açıklamasının ardından birkaç kez “Anladınız mı ve cezayı kabul ediyor musunuz” sorusuna “evet, anladım ve kabul ediyorum” yanıtını veren Fritzl, “temyize gitmek istemediğini” belirtti.
 
AKLı DENGESı BOZUK SUçLULAR CEZAEVıNE GıDECEK
Savcı Christiane Burkheiser’in de karara itiraz etmediğini beyan etmesi üzerine ömür boyu hapis cezasının kesinleştiği bildirildi.
 
Bu arada sanığın psikolojik durumuna ilişkin bilirkişinin verdiği rapor uyarınca Josef Fritzl’in “akli dengesi bozuk suçlular” cezaevine sevk edileceği ve cezasını burada çekeceği bildirildi.
 
Fritzl’in avukatı Rudolf Mayer, müvekkilinin mahkemede tüm suçlamaları kabul etmesi konusunda kendisine önceden herhangi bir öneride bulunmadığını, duruşma sırasındaki açıklamalarını kendiliğinden yaptığını söyledi.
 
Mayer, bir soru üzerine Fritzl’in kızı Elisabeş’in ifadesinden etkilenerek böyle bir karar aldığını tahmin ettiğini kaydetti.
 
Mahkeme sözcüsü Franz Cutka da düzenlediği basın toplantısında, sanık Fritzl ve savcı Burkheiser’in kararı itiraz etmeden kabul ettiklerini beyan ettikleri için “bundan sonra temyiz olanağı bulunmadığını ve hükmün kesinleştiğini” bildirdi.
 
KAYNAK_AA

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir