İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ölenlere Ne Kadar Tazminat Ödenecek?

MEDAıR firması sahibi Ali Sabancı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ailelerine tazminat ödeneceğini söyledi.
 
 
Capital ve Ekonomist dergileri ile TTNET işbirliğinde düzenlenen “Global KOBı Buluşmaları” toplantısının ilki Konya’da yapıldı. Dedeman Otel’deki toplantıya; Konya Vali Vekili Nevzat Dalkıran, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacığil, şe Family Business Network Başkanı Oliver de Richoufftz, Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, işadamları ve çevre illerdeki Türk Telekom müdürleri katıldı.
 
 
Konya Dedeman Otel’de katıldığı “Global KOBı Platformu” konulu toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan MEDAıR firması sahibi Ali Sabancı, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümüne neden olan helikopter kazasının ardından olay yerinde herhangi bir araştırma yapamadıklarını kaydetti.
 
 
Kaza kırım heyetinin devreye girmesi nedeniyle olay yerinde bir araştırma yapmalarının söz konusu olmadığını açıklayan Ali Sabancı, “Böyle bir kötü durum olduğu zaman direkt devreye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri giriyor. Yani kazaya kırım ekibi heyeti gidiyor. Kaza kırım heyetinin içerisinde her firmadan insanlar oluyor, bizim de arkadaşlarımız orada. Ama biz bağımsız bir araştırma yapamıyoruz. Bir de bu talihsiz olayda hayatını kaybedenler kamuoyuna mal olmuş isimler olduğu için ıçişleri Bakanlığı da devreye girdi.” dedi.
 
 
Bazı basın yayın organlarında enkazı kaldırmak için ilgili firmanın talepte bulunmadığı yönünde haberlere de değinen Sabancı, “ılk defa spekülasyon lafı yerini bu kadar buluyor. Yani suikast mı oldu? Pilot zehirlendi mi? Bu tür haberlerle yetkililerin işini zorlaştırma yapmanın dışında bir şey olmaz. Kaza kırım raporu açıklanana kadar kati bir sonuç yok. Kaza olduğu günden raporun açıklanacağı güne kadar bir boşluk oluyor. O zaman da bazı basın yayın organları kendi hayal güçlerini kullanıyor. Benim bilip aktarmadığım herhangi bir şey yok.” diye konuştu.
 
 
Kazada hayatını kaybedenlere tazminat ödeneceğini ifade eden Sabancı sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne kadar tazminat ödenir miktarını bilmiyorum. Kazada hayatını kaybedenlerin ailelerine tabii ki tazminat ödenecek. Neyse insanların hakları, esas hak neyse o yapılacak tabii ki. Bir de bundan öte işin vicdani boyutu var. O kazada yitirdiğimiz herkes bizim ailemiz, sonuçta bizim onlara ileriki yıllarda bakmak da boyun borcumuz.”
 
(CıHAN) 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir