İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Operasyonu Harekete Geçiren Olay…

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 13 ilde 90 adrese eşzamanlı olarak gerçekleştirdiği operasyonlarda terör örgütü PKK’ya ağır darbe vuruldu.
 
 
Aralarında DTP’nin üst düzey yöneticilerinin ve teröristbaşı Abdullah öcalan’ın avukatlarının da olduğu 70 kişi gözaltına alındı. Terör örgütüne yönelik operasyon ile örgütün şehir merkezlerinde faaliyet gösteren siyasallaşma kanadının çökertildiği öğrenildi.
 
 
Aralarında DTP Genel Başkan Yardımcısı Kamuran Yüksek ve teröristbaşı Abdullah öcalan’ın avukatlarının da bulunduğu toplam 70 kişi gözaltına alındı.
 
çalışmanın 2007 Aralık ayında Kuzey Irak’a yönelik sınır ötesi harekatın ardından terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen en büyük operasyonlardan biri olduğu dile getirildi.
 
 
Operasyon sürecinin özellikle ABD Başkanı Barack Obama’nın Türkiye ziyareti sırasında, Obama’nın terör danışmanları ile Türk yetkililerin istihbarat paylaşımında bulunmalarıyla hızlandığı belirtildi.
 
 
Obama’nın ayrıca Türkiye ziyaretinde görüştüğü DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün kendisine sunduğu Kürt sorununu içeren mektubu kabul etmediği ileri sürüldü.
 
 
Cihan

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir