İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örnek ılçe Belen…

Belen’de ilçe kaymakamlığı ile yerel imkanlar işbirliğiyle tüm okullar “Akıllı Tahta”ya kavuşturuldu…
 
Hatay’ın gelişmişlik sıralamasında gerilerde olan ilçelerinden olan Belen, ilçe kaymakamlığı ve yerel imkanların harekete geçirilmesiyle Hatay’da okulları “Akıllı tahta”lara kavuşan ilk ilçemiz oldu.
 
Belen’de dün 31 okulun Akıllı tahtalara kavuşması dolaysıyla açılışlar gerçekleştirildi. Vali Nusret Miroğlu, Belen Kaymakamı Mehmet öz, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç ile ilçe yöneticileri ve öğretmenlerinin katıldığı törende yapılan açıklamalarda, Belen ilimizin okulları akıllı tahtalara kavuşan ilk ilçemiz olduğu aynı zamanda Belen’in bu eğitim atağı ile Türkiye’de akıllı tahtaları olan 2.ilçe olduğu kaydedildi.
 
ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç törende yaptığı konuşmasında, Akıllı tahtaların kendi hayali olduğunun altını çizerek; “Bolu Milli Eğitim Müdürü iken okullarımıza akıllı tahtayı çok arzuluyordum.
 
Ancak il genel meclisinden bu kararı geçirtemedik. Belen ilçemiz bu hayalimi gerçekleştirdi. çok mutluyum. Belen ilçe kaymakamız başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Belen Kaymakamı Mehmet öz de, yerel imkanlarla işbirliği içinde özel ıdare ile hayırsever katkılarıyla ilçede merkez ile köyler dahil olmak üzere toplam 31 sınıfa “Akıllı tahta” yerleştirildiğini kaydetti.
 
Vali Nusret Miroğlu da, Belen ilçesinde böylesi eğitim hamlesini takdirle karşıladığını belirtti ve emeği geçen herkesi kutladıktan sonra Belen’in Hatay’ın diğer tüm ilçelerine örnek olması dileğini bildirdi. Törende daha sonra Belen şevket çalışkan ıö’de oluşturulan akıllı tahta içeren Teknolojik sınıfın açılışı gerçekleştirildi.
 
Teknolojik sınıflar: Akıllı tahta, laptop ve projeksiyon aleti içermekte olup beden eğitimi dışındaki tüm dersler bu sınıflarda işlenebiliyor, öğrenciler windovs programı ile dersleri evlerinde tekrar etme, yeniden izleyebilme şansı bulabiliyorlar.
 
Belen Kaymakamı Mehmet öz, akıllı tahtaların tanesinin 5000 TL olmak üzere tamamının 150.000 TL maliyette olduğunu ve ilçe merkezi yanı sıra köylerdeki okulların da akıllı tahtalara kavuşturulduğunu, bu sayede öğrencilerin SBS ve öSS’de daha başarılı olmalarının önünün açıldığını sözlerine ekledi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir