İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öztürk’ten Suç Duyurusu

Gümüşgöze CHP Belediye Meclis üyesi Nizam öztürk AGC’de basın toplantısı düzenleyerek, Eylül 2008’de belediyede yapılan kanalizasyon ihalesinde yolsuzluk yapıldığı iddiasında bulundu.
 

Meclis üyesi Nizam öztürk, yaptığı basın açıklamasında, 01 Eylül 2008’de Gümüşgöze Belediyesi’nde yapılan kanalizasyon ihalesinde yolsuzluk yapıldığını ve bu yolsuzluğu ıhale Kurum Başkanlığı’na, Hatay Valiliği’ne ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe yazarak, suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.
 

ıki şirketin ihalede çok düşük bir teklif vermelerine rağmen ihalenin başka şirkete verildiğini iddia eden öztürk, “ıki şirket 1 milyon 100 bin TL teklifte bulunmasına rağmen ihale 1 milyon 653 bin TL teklif veren başka bir firmaya verilmiştir. ıhaleye katılan iki şirkette kendilerine haksızlık yapıldığı gerekçesi ile itirazda bulunmuşlardır ama ne hikmetse son gün itirazlarından vazgeçmiş-lerdir” açıklamalarında bulundu.
 

öztürk, iddialarını daha da derinleştirerek “Gümüşgöze Belediyesinde yürütülmekte olan ihaleye fesat karıştırma, yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları ile ilgili soruşturmalar açıldı. Soruşturma esnasında etik olmayan hal ve hareketler içinde olunması soruşturmanın tarafsızlığına gölge düşürecektir” iddiasında bulundu. öztürk, konuşmasında ayrıca, belediyenin 4 milyon TL borcu olduğunu ve bu borçtan 20 yılda dahi kurtulama şansının olmadığını da ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir