İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Reklamsız seçim olmaz

Hatay Reklamcılar ve Tabelacılar Derneği Başkanı Aydın Kapıcı, yaptığı açıklamayla seçim süreci ve reklam faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
 
Siyasi Partiler, Belediye Başkan Adayları, Muhtar adayları ve Meclis üyesi adaylarına reklâm çalışmaları konusunda izlemeleri gereken yol hakkında önerilerde bulunan Kapıcı, “seçmeninizle iyi bir diyalog kurmak ve seçimi kazanmak istiyorsanız, etkili bir reklam çalışması yapmalısınız” çağrısında bulundu. Açıklamasının başında, 29 Mart 2009 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerin tüm ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Hatay reklâmcılar ve Tabelacılar Derneği Başkanı Aydın Kapıcı, “SEçıM REKLÂMSIZ KAZANILMAZ” ifadelerini kullanarak seçim çalışmalarına başlayan siyasi partiler ve adaylara seçim yarışında başarılar diledi.
 
Hem bilgi verici hem de sitemkar açıklamalarda bulunan Kapıcı, “alanımızla alakalı gerek reklam anlamında el ilanı, broşür, tabela, dijital afiş çalışmaları, gazete, televizyon ve radyo reklamları olmak üzere bir çok alanda yapılacak reklam ve tanıtım çalışmaları seçim yarışına start veren, adayların yapması gereken olmazsa olmaz çalışmalardır bu çalışmaların eksiksiz yapılması adayların seçim yarışında başarılı olabilmeleri açısından önemli bir faktördür” dedi.
 
önceki dönemlere nazaran 29 Mart yerel seçimlerine hazırlık çalışmaları anlamında yapılan reklam ve tanıtım çalışmalarını çok yetersiz bulduğunu anlatan Kapıcı, “seçime çok az bir süre kaldı ancak önceki dönemde yapılan seçimlere göre yok denecek kadar bir reklâm çalışması var. Aslında şimdiye kadar sokaklar siyasi parti bayraklarıyla donatılmalı ve seçim atmosferini oluşturmak adına cadde ve sokaklar parti bayraklarıyla süslenmeliydi. Ama ne yazık ki seçime girdik gireceğiz dememize ve çok kısa bir süre kalmasına karşın hiçbir yerde hareketlilik yok. Bu anlamda reklamcılar olarak seçim ortamından beklediğimiz ve umduğumuz havayı alamadık ve bu havanın oluşması için beklenti içerisindeyiz. Eskiden seçime bu kadar süre kala reklamcılar iş yetiştiremez duruma gelirlerdi ve bu anlamda sadece reklam atölyeleri değil reklam alanında faaliyet gösteren ve adayların tanıtımı amaçlı faaliyetlerine renklilik katan RADYO, TELEVıZYON, GAZETE, MATBAA, REKLAM AJANSI, ve birçok branşta inanılmaz hareketlilik yaşanırdı” ifadelerini kullanarak düşüncelerini belirtti.
 
Ayrıca 29 Mart 2009 tarihinde seçime katılacak siyasi partiler, Belediye Başkan Adayları ve Muhtar Adayları’na da seslenerek bu yönde yapılan çalışmaları eleştiren Kapıcı, “seçim çalışmalarına başlayan ve bu yönde seçmenlerine kendilerini anlatmak tanıtmak adına çalışmalar yapan kişi ve kurumları reklam sektörünün varlığı hakkında sanki hiç bilgi sahibi değillermiş gibi kendi reklamımı kendim yaparım anlayışıyla, hareket ediyorlar ve seçimi kazanmış edasıyla reklamcılık işiyle uğraşan insanları bu yöndeki sanatkarları ve onların ayağına sunulan imkanları görmezden geliyorlar. Başta da söylediğim gibi “REKLAMSIZ SEçıM KAZANILMAZ” anlayışını hatırlatır ve bu yönde çalışma sarf eden kişilere reklamın önemini anlama ve bu yönde çalışmalarını artırma anlamında bir kez daha hatırlatma yapıyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir