İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Romantik’ Hırsızlar Suçüstü Yakalandı…

Kadıköy’de, bir evden gitar ve dizüstü bilgisayar çalan 3 kişiden ikisi suçüstü yakalandı. Dairenin kapısını kırarak içeriye giren zanlılardan birinin 3 ay sonra evleneceği ve sevgilisine ‘romantik’ görünmek için gitar çaldığı iddia edildi.
 
 
Edinilen bilgilere göre ilginç hırsızlık olayı Kadıköy Yeldeğirmeni Kır Kahvesi Sokak’ta meydana geldi. Bir binaya 3 hırsızın girdiği ihbarı üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis, üniversite öğrencilerinin oturduğu bir daireden gitar ve dizüstü bilgisayar çalarak kaçmak üzere olan iki zanlıyı binadan çıkmadan yakaladı. Zanlılardan biri ise kaçarak izini kaybettirmeyi başardı. Kelepçelenerek polis otomobiline bindirilen hırsızlardan birinin yüzünü göstermemek için büyük çaba göstermesi dikkat çekti. Yüzünü göstermek istemeyen hırsızın polis otomobilinde, “Yüzümü kimse görmesin. 3 ay sonra evleniyorum. Sevgilime romantik görünmek için hırsızlık yaptım. Ona sürpriz yapacaktım” dediği öğrenildi.
 
 
ıki zanlı vatandaşların şaşkın bakışları arasında polis otomobiline bindirilerek sağlık kontrolü için Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. çevrede geniş çaplı inceleme yapan polis, zanlıların çaldıkları eşyaları götürmek için bir üst sokağa bıraktıkları bir de otomobil belirledi. 34 BR 2589 plakalı Pegaout 206 marka otomobilde yapılan aramalarda kapı açmak için kullanılan demir levye bulundu.
 
 
Bu arada zanlıların, girecekleri evleri belirlemek için önce zillerine bastıkları evde kimsenin olmadığına emin olduktan sonra kıpısını açarak içeri girdikleri belirtildi. Zanlıların binaya girdiğini gören A.B isimli ev hanımı, “önce benim zilime bastılar. Evde ses geldiği için içeriye girmediler. Daha sonra öğrencilerin oturduğu eve gitmişler. çocukların gitarını ve bilgisayarlarını çalmışlar.” dedi.
 
CıHAN

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir