İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sağlık – Sen’de Skandal…

Sağlık Sen Hatay şube Başkanı Orhan Fatih Sönmez’in Sahte ön lisans diploması ile Kırıkhan Devlet Hastanesinde kadro aldığı ortaya çıktı…
 
Sağlık Bakanlığı; sahteciliği belirledi ve ilgili hakkında idari işlem için Hatay Valiliğine talimat göndererek; Kadro iptali istedi ve geriye dönük maaş ve döner sermaye alacaklarının faiziyle geri alınması talimatı verdi.
 
Sağlık Sen Hatay şube başkanı Orhan Fatih Sönmez’in sahte diploma kullanmak suretiyle Sağlık Bakanlığında kendine yeni kadro aldığı, maaş ve döner sermaye alacaklarını yükselttiği böylelikle haksız kazanç elde ettiği ortaya çıkarıldı. Sağlık Bakanlığı ortaya çıkardığı bu durumla ilgili olarak Hatay Valiliğine bir yazı göndererek ilgili hakkında idari soruşturma açılmasını, ayrıca geriye dönük haksız elde ettiği maaş, döner sermaye gibi alacakların tümünün faizleriyle birlikte geri tazminini istedi. Edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı 26.02.2009 tarihli 37726 sayılı bir yazı ile Hatay Valiliğini durumdan haberdar etti. Bakanlığın genel müdür yardımcısı Mustafa Seydioğlu imzasını taşıyan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ onayının yeraldığı yazısında Hatay-Kırıkhan devlet hastanesinde görev yapmakta olan Orhan Fatih Sönmez’in 14.11.12008 tarihli ve 207727 sayı ile yapılan AOF kamu yönetimi bölümü iki yıllık ön lisans mezunu olduğunu belirterek kendine buna göre kadro ve maaş düzenlemesi yapılmasını istediği ve buna göre düzenleme yapıldığı da hatırlatıldı. Sağlık Bakanlığı yazısında daha sonra yapılan araştırmada ise Orhan Fatih Sönmez’in ibraz ettiği ön lisans diplomasının sahte olduğu kanısına varılarak ilgili hakkında derecelendirme ve kadro düzenlemesinin iptal edilmesi istendi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ imzalı yazıda ayrıca, Sağlık Sen Hatay şube başkanı Orhan Fatih Sönmez hakkında geriye dönük olarak maaş, döner sermaye olarak haksız aldığı tüm ödemelerin faizleriyle birlikte geri tazmini de istendi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir