İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsun’da hedefi koydu: Yüzde 50 …

Başbakan Tayyip Erdoğan, 2007 seçimlerinde aldıkları yüzde 47 oyu beğenmeyenlere 29 Mart yerel seçimlerini adres göstererek, yüzde 50’yi işaret etti.

 

Erdoğan, “Yüzde 47’yi beğenmediniz halkım 29 Mart’ta ‘alın size’ diyecek” dedi. Samsun’da konuşmasına muhalefete yüklenerek başlayan Erdoğan, Kayseri’de kapalı spor salonunda aday tanıtımı yapan CHP lideri Baykal’ı “dar alanda siyaset yapıyor” diyerek eleştirdi.

 

Erdoğan, “Sadece çamur ve iftira siyaseti yapıyorlar. Eser üreteni karalama peşindeler. ABD’de bile seçim kampanyası neredeyse bir yıl sürüyor. Biz de sağolsun muhalefet 15 günde geçiştiriyor” dedi.

 

22 Temmuz’da AK Parti’nin yüzde 47 oy aldığını anımsatan Erdoğan, “Bunu da beğenmediler. ‘Yüzde 53 var öbür tarafta’ dediler. Ben inanıyorum benim halkım, ‘yüzde 47’yi beğenmediniz alın size’ diyecek” sözleriyle 29 Mart seçimlerinde yüzde 47’nin de üzerinde oy beklediğini ima etti.

 

Erdoğan, isim vermeden Doğan Grubu’na da yüklenerek, şöyle dedi: “Bunların yandaş medyası niye rahatsız oluyor biliyor musunuz. Hortumları kesildi de ondan. Bunlarda her türlü suiistimal var. En sonunda bana onları da açıklatacaklar. Beni o noktaya sevk edersen bunu da söyleyeceğim, söylerim ve bundan da rahatsız olmam.”

 

DAVOS FOTOğRAFLARI

 

Erdoğan, sözü Davos’ta ısrail Cumhurbaşkanı Peres’le yaptığı tartışmaya getirdi. Bu arada meydanda bulunanlar Erdoğan’ın Peres’le tartışmasını gösteren pankart haline getirdikleri fotoğrafları çıkardılar. Erdoğan, “Nerede mazlum varsa uluslararası diplomatik kurallar varsa Türkiye oradadır” dedi.

 

CHP ıstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ıstanbul’da 250 milyon dolar rant gitti” sözlerini de hatırlatan Erdoğan, “Bunlar hesap kitap da bilmiyor. çünkü bunlar komünizmin atık malları” diye konuştu.

 

‘Bu benim torunuma ancak olur’

 

Erdoğan, konuşması sırasında bir vatandaşın kendisine fırlattığı yerel çarşamba kasketini alıp takmak istedi. Ancak kasketin başına küçük gelmesi üzerine “Bu 6 numara, 9 numara olanı yokmu? Bu benim torunlara olur” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir