İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seçim Güvenliği Toplantısı…

ıskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, 29 Mart yerel seçimi öncesinde 6 siyasi parti ilçe başkanıyla bir araya gelerek huzur ve güvenliğin elden bırakılmaması konusunda telkinlerde bulundu.
 
ıskenderun Kaymakamlığı toplantı salonunda, ılçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel ve ılçe Jandarma  Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Yüksel çetiner’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Kaymakam Cengiz Horozoğlu, 1 Ocaktan itibaren 29 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler Seçim startı verildiğini hatırlatarak, “Seçim takvimi hazırlandı. Bir takvim gelince de bugüne kadar kamuoyunda göz önünde olan partilerimiz aday adayları sürecinin ardından adaylarını belirledi. Tabi mahalli idareler seçimleri, milletvekilleri seçimlerinden birazda daha farklı.
 
şöyle ki nihayetinde milletvekili seçimlerinde halkımız sadece milletvekillerini seçip onlara oy veriyorlar. Ama mahalli idareler seçimleri gerek ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve il genel meclis üyelerinin seçimi olduğu için hem adayların seçiminde hem de vatandaşların bu kişilere oy vermesinde çok daha canlı hareketli bir seçim sürecine girmiş bulunuyoruz” dedi.
 
Bu seçim sürecinde, siyasi partilere de büyük iş düştüğünü kaydeden Kaymakam Cengiz Horozoğlu şöyle konuştu: “Bu süreçte, siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve halkımıza da çok büyük görevler düşmekte.
 
Eğer bu huzuru sürdürmek istiyorsak herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. ışte bizim amacımızda bunu bir kez daha ifade etmek ve ilçemizde yapılacak olan seçimlerde huzurlu ve düzeyli bir seçim ortamı yaratmak için bugün siyasi partilerimizle böyle bir toplantı yapmayı uygun gördük.
 
” Kaymakam Horozoğlu’nun başkanlığındaki toplantıya, ılçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, ılçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Yüksel çetiner, AK Parti, CHP, MHP, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve Demokratik Toplum Partisi ilçe Başkanları katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir