İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şefik Çirkin’den Erdoğan’a Eleştiri…

MHP ıl Başkanı şefik çirkin, Başbakan Erdoğan’ın Antakya mitingine, köylerden adam getirildiğini söyledi …
 
MHP il başkanı şefik çirkin, dün Ahmediye Camisi avlusu içinde Ayakkabıcı esnafına yönelik düzenledikleri toplantıda, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Antakya mitingini eleştiri yağmuruna tuttu.
 
Mitinge köylerden beldelerden, minibüslerle, otobüslerle insanların taşındığını söyleyen şefik çirkin, “Mitingde şehirli Antakyalı göremedik” dedi. Başbakan Erdoğan’ın mitingdeki konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin buraya hiç gelmediği yönündeki söylemlerini de eleştiren şefik çirkin, Sadullah Ergin’in daha siyasete başlamadan Bahçeli’nin ilimizde gezmedik köy dahi bırakmadığını, günümüze kadar da 9 defa ilimize geldiğini ifade etti.
 
Başbakan’ın, iktidara geliş tarihleri olan 2002 yılını milat kabul edip, bu tarihten sonra memleketin hizmet görmeye başladığı yönündeki beyanlarını da eleştiri yağmuruna tutan MHP il Başkanı şefik çirkin, “Türkiye cumhuriyeti Devletinin 1923’te kurulduğu, bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün hükümetlerin yaptığı hizmetler unutuluyor.
 
Ne hizmet varsa 2002’den bu yana yapıldı diyorlar. Sadullah Ergin’e soruyorum. Bitirdik dediğiniz Havaalanının temelini kim attı? Tabii ki, MHP’nin çoğunlukta olduğu daimi encümen tarafından atıldı.
 
Sürekli övündüğünüz Yayladağı yolunun temelini de MHP attı. Yeni devlet hastanesini kim bitirdi? Siz de 5-6 yılda ne yaptınız bir oturun sayın. Geçmişteki tüm partilerin emeğini yok saymayın. Nankör olmayın” dedi.
 
AKP Grup Başkanvekili Hatay milletvekili Sadullah Ergin’in AKP çatısı altında sağda birleşme yönündeki söylemlerini de eleştiren şefik çirkin, “Sadullah Ergin’e 99 seçimlerini hatırlatmak isteriz. O seçimlerde Refah patisinin belediye başkan adayı olarak sağ oyları bizzat bölen kendisiydi.
 
Aday olarak sağı böldün Bekir Karabacak’ı hizmetten düşürdün. Sağda birleşme olacaksa bu asla sende olmaz, çünkü sen bu konuda sabıkalısın” dedi. MHP Hatay milletvekili ızzettin Yılmaz yanı sıra Esnaf Odaları Birlik Başkanı Kadir Teksöz, Esnaf Kefalet ve Kredi kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Celal Boyacıgil yanı sıra çok sayıda ayakkabıcı esnafının da hazır bulunduğu toplantıda MHP Antakya Belediye Başkan Adayı Mahmut Alpagot, projelerini, hedeflerini anlattı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir