İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seki’ye , 24.5 Yıl Hapis Cezası…

ünlü şarkıcı Deniz Seki hakkında 8.5 yıldan 24.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 24 şubat tarihinde tutuklanarak Bakırköy Kadın ve çocuk Tutukevi’ne gönderilen Deniz Seki, uyuşturucu satışı yapmak, arzetmek ve bulundurmakla suçlanıyor.
 
ıstanbul ıl Jandarma Komutanlığı’nın 13 şubat’ta düzenlediği operasyonda, 18 kişi ile birlikte gözaltına alınan, mahkeme tarafından serbest bırakıldıktan sonra savcının itirazı üzerine 24 şubat’ta tutuklanarak cezaevine gönderilen ünlü şarkıcı Deniz Seki hakkında iddianame hazırlandı. ıstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda hazırlanan iddianamede, Deniz Seki’nin uyuşturucu ve uyarıcı maddeyi ülke içinde satışını yapmak, arzetmek ve bulundurmak suçundan TCK 188/3-4 ile 191/1 maddelerine göre 8.5 ile 24.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
 
Deniz Seki, jandarma ekiplerinin kokain satıcılarına yönelik başlattığı operasyon sonucunda 13 şubat 2009 tarihinde Kuruçeşme’deki bir otelde gözaltına alınmıştı. Uyuşturucu satıcıları ile görüşmeleri jandarmanın teknik takibine takılan Seki’nin, kaldığı otelde az miktarda kokain ve bu maddeyi içmek için kullanılan aparatlar bulunmuştu. Olayla ilgili toplam 17 kişi gözaltına alınmıştı. ünlü şarkıcının mahkeme tarafından serbest bırakılmasına savcı itiraz etmiş, Seki yeniden gözaltına alındıktan sonra 24 şubat’ta tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
 
PELıN BERKüR / AHT

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir