İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şentürk, Sülalenizi Alın Sandığa Gidin…

29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimler için seferberlik ilan ettiklerini belirten CHP Antakya Belediye Başkan adayı ıris şentürk, Orhanlı ve Affan mahallelerinde seçmenleriyle buluştu.
 
Orhanlı Mahallesi Muti Baba Kıraaşanesinde, Affan Mahallesinde de ınci Kıraaşanesinde seçmeleriyle buluşan şentürk burada verdiği mesajları arasında Başbakan Erdoğan’ın Mersin’de bir çiftçiye “Ananı da al git” dediğini anımsatarak “Ben de sizlere diyorum ki sülalenizi alarak sandığa gidin demokrasi için oy kullanın ve bunları sandığa gömün diyorum” dedi.
 
Gümbür gümbür geliyoruz Her iki toplantıda da büyük bir coşku ve sevgi seli ile karşılanan şentürk, buralarda yaptığı konuşmada, “3 aydır kapı kapı geziyoruz. çünkü bu seçimi almaya kararlıyız. Beni özlediğinizi biliyorum. Bende sizi özledim. Bugüne kadar gelemedim. Sizi ihmal ettiğimi düşünebilirsiniz ama ben sizin beni tanıdığınızı biliyorum. Bu geçen süre zarfında beni tanımayanlara kendimi anlattım. Onlara projelerimi anlattım. Yüreğimi açtım, onların yüreklerini gördüm. 45 mahallenin hepsinde de bunu gördük. 45 mahallede sağ olsunlar bana yüreklerini açtılar. Gümbür gümbür geliyoruz” dedi. En güzel şey barış Seçim çalışmaları sürecinde 34. toplantısını yaptığını anlatan şentürk,
 
“Türkiye bir kırılma noktasında. Sevgi dostluk, paylaşma, dayanışma, hoşgörü güzel şey ama barış en güzel şey. Bu kentin sevgisi, dostluğu, barışı, kardeşliği, hoşgörüsü ve kültür zenginliği bizim en büyük servetimiz. Bu serveti korumak ve arttırmakta bizim görevimiz. Bir belediye başkanı, yol, kanal, köprü, alt geçit üst geçit, her türlü yeşil alanı yapar, çöp temizler, su akıtır ama bunlar zaten asli görevleridir. Belediye Başkanının bir başka görevi de kentini doğru temsil edip, kentte yaşayan her insana evet bu benim belediye başkanım dedirtmektir. Biz bunun için çalışıyoruz” dedi.
 
Bu kent mikropları barındırmaz Antakya’da Alevi’si ile Sunni’si ile bütün Müslümanların, Ortodoks’u, Katolik’i, Protestan’ı ile tüm Hıristiyanların ve Museviler’in barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığını belirten şentürk, “Bunu bozmak isteyen hiç kimseye izin vermeyeceğiz. Bunun içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız. Hani Antakya’yı mikroplardan temizleyeceğim diyenler var ya, onlar daha Antakya’nın ne olduğunu bilmiyorlar. Nasıl bir bağışıklık sistemine sahip olduğunu ve aralarında mikrop barındırmayacağını bilmiyorlar. Bizde onlara diyoruz ki Antakya’nın bağışıklık sistemi mikrop falan barındırmaz” dedi.
 
Belediyecilikte sağ sol olmaz Seçim sürecinde kendisine her türlü iftirayı attıklarını belirten şentürk, “şimdi diyorlar ki aman ha sağ bütünleşin, sol geliyor. Kardeşim belediyeciliğin sağcılığı solculuğu olmaz. Belediyecilikte yol yaparsın, sağcısı da solcusu da geçer, Su akıtırsın yine herkes içer. Park yaparsın herkes kullanır. Park yapıp ta bu parkı Ak Partililer veya Saadet Partililer veya diğer partililer kullanamaz diyebilir misiniz? Tabi ki diyemezsiniz. Onun için belediyecilikte politika olmaz. Ama belediye başkanının bir politik kimliği olur. Ben CHP’liyim ve bunu da gururla taşıyorum. Buda başka bir şey” dedi.
 
Cumhuriyet kadınıyım  “şunu herkes biliyor ki, ben Atatürk ilke ve devrimleri ışığında hareket eden Cumhuriyet kazanımlarına ve Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne yürekten bağlı bir Cumhuriyet kadınıyım. Bu benim onur ve gururla taşıdığım kimliğim. Ama belediyecilikte vatandaşlar arasında ayrım yaparsan bunun bir anlamı kalmaz. Bize düşen görev ayrım yapmadan her insanımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktır. Bize düşen görev bu” dedi.
 
“Bu son dört günde her her seçmenimden bize bugüne kadar oy vermemiş 5 kişiyi ikna edip bize oy vermelerini sağlamalarını istiyorum. Bizler olağan ve insan üstü gayretle çalışıyoruz. Sizlerden de bunu istiyorum. Hani Başbakan Mersin’de bir çiftçiye “Ananı da al git” dedi ya biz sülalenizle gelin diyoruz. Sülalenizle birlikte sandığa gidip bunlara dur demenizi hiç kimsenin hiçbir yere gitmeyeceğinizi göstermenizi istiyorum. çünkü bu ülke bu şehir sahipsiz değil. Bu şehrin bir 5 yıl daha kaybetmesini kimsenin yüreği kaldırmaz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir