İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

şentürk’ten Sert Dilde Cevap…

CHP Antakya Belediye Başkan Adayı ıris şentürk, Hatay Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) ile destek anlamında yaptığı iddia edilen protokol ile ilgili kamuoyunda dolaşan iddialar için bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC)’de CHP il Başkanı Halef Tiftikçi, Merkez ılçe Başkanı Bedir Yolcu ve belediye meclis üyesi adaylarınında katıldığı toplantıda konuşan şentürk, yaptığı iddia edilen protokolün tamamen düzmece olduğunu belirterek, “Eğer ben böyle bir protokol yaptıysam ispatlasınlar, bu işten vazgeçeceğim. Ancak ispatlamayan da şerefsizdir” dedi.

Anti propaganda yöntemi geliştirmişler Antakya’nın barış, sevgi, dostluk, anlayış ve hoşgörü kenti temasını her fırsatta öne çıkarttığını belirten şentürk, “Bunu da herkes görüyor.

Ama görüyorum ki bu seçim sürecinde, diğer aday arkadaşlarımız ya da Antakya’ki bir takım çevreler farklı bir şekilde anlam veremediğimiz bir şekilde anti propaganda yöntemi geliştirmişler. Bundan da büyük bir üzüntü duyduğumuzu söylemek istiyorum.

Bu yöntem kimseye yakışmıyor Bu anti propaganda yönteminin ne seçim sürecine, ne Antakya’ya nede Antakyalıya yakışmadığını belirten şentürk, “Antakya’da adaylarımız yada adaylarımıza gönül verenler, yada partilerimiz lütfen iftira politikası ile bir yere gelemeyeceklerini anlasınlar.

Antakya’da öncelikle gazeteci arkadaşlarıma sesleniyorum. Beni eleştirebilirler ama iftira noktasına gelmiş düzmece, sahte aslı astarı olmayan bir takım çalışmalar yapan insanlara kendilerini kullandırmasınlar” dedi.

Böyle bir zihniyete sahip değilim Ne kendisinin böyle bir protokol anlayışı olduğunu nede böyle bir zihniyeti olduğunu belirten şentürk, “Sözde protokolde adı geçen arkadaşlarımın da bununla yakından uzaktan alakaları yoktur. Onlarda gerekli açıklamaları yapacaklardır.

Birileri hakkında iftira atmak çok kolay, bu iftiraları düzmece belgelerle desteklemek çok kolay. Ancak imzalarımızın üzerine bir takım yazılar yazıp kamuoyuna bir belge gibi dağıtmak hiçbir babayiğitliğe sığmaz.

Bana bir Allahın kulu çıksın bu protokolün aslını çıkarsın” dedi. Yakından uzaktan ilgim yok Sözde protokolü ortaya atanları sahtekarlıkla suçlayan şentürk, “Buna kim inanıyorsa da sahtekara inanmış demektir.

Gazetelerde çıkan sözde protokolün bizimle yakından uzaktan ilgisi yoktur. Haberi yapan gazeteler hakkında da hukiki haklarımı kullanacağımı herkesin bilmesini istiyorum. Avukatımıza vekâletimizi verdik. Davalarımızı da açtırıyoruz” dedi.

ıspatlasınlar bu işi bırakacağım ışin artık namuslu olmaktan çıktığını belirten şentürk, “Hakkımda bir bayana yakışmayacak sözler bunlar ama, namussuzca, şerefsizce bir karalama kampanyası başlatılmıştır.

Bu sözde protokolden bazı kazanımlar elde edeceğini zanneden zihniyet örümcek kafalı bir zihniyettir, ben bu çalışmaları şiddetle kınıyorum. ınsanlarımızın vicdanlarını rahatsız edecek herhangi bir olayın içinde olmayacağımı Antakya halkının bilmesini istiyorum ve bunu iddia edenleri bunu ispatlamaya çağırıyorum. ıspatladıkları takdirde ben bu işi bırakacağım” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir