İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siyaset Yalan Sanatı Oldu…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, siyasetin millete hizmet verme vasıtası, siyasetçinin de siyasetin vasıtası olduğunu belirterek, “Yanlış vasıtaya binerseniz doğru değil yanlış yere gidersiniz. Bu yüzden siyaseti temiz, dürüst ve tutarlı ellere teslim etmezseniz ülkede hiçbir şey de doğru yere gitmez” dedi.
 
Yerel seçimler öncesinde partisinin Antakya Damla Düğün Salonunda düzenlenen belediye başkan adaylarını tanıtım toplantısında konuşan Yazıcıoğlu, Türkiye siyasetinin dürüst insanlara ihtiyacı olduğunu söyledi.
 
Sistem iyi siyasetçiyi yok ediyor
 
Türkiye’de siyasetin yalan sanatı haline geldiğini belirten Yazıcıoğlu, “En iyi yalan söyleyen siyasetçi ne yazık ki iyi siyasetçi olarak kabul görüyor. Bu sistemde kötü siyasetçi iyi siyasetçiyi barındırmıyor. Zaten siyaset kirli, siyaset fırıldakların yalancıların işi deyip bir kenara çekilmeye kimsenin hakkı yok. Bu sistemi değiştirmek için Türkiye’nin iyi siyasetçilere ihtiyacı var. Bunun içinde herkes siyaset yapmalı” dedi.
 
Bir tek DTP’ye karşıyım Konuşmasında hiçbir partiyi hedef almadığını belirten Yazıcıoğlu, “çünkü biri geliyor biri gidiyor. Mevcut iktidarda, bundan önceki yanlış iktidarların eseridir. Bu iktidarı da eski iktidarlarla düzeltemezsiniz. Siyaseti eski yanlışlarla düzeltemezsiniz. Bu yüzden biz partilerin değil sistemin alternatifiyiz. Türkiye’de hiçbir partiyle karşı değilim, bir tek kocası dağda olup kendisi mecliste olan, milletin ekmeğine kan doğrayan PKK’nın uzantısı olan DTP’ye karşıyım” dedi.
 
Vekili halk değil siyasi parti lideri seçiyor Türkiye’de milletvekillerini halkın değil siyasi parti liderlerinin seçtiğini ifade eden Yazıcıoğlu, “Siyasi parti liderleri milletin önüne bir liste koyuyor. Millette bu listeyi seçiyor. Böyle olunca da meclise giden vekil, milletin değil siyasi parti liderinin vekili oluyor. Ben bu sisteme karşıyım. Türkiye’de bu sistemi değiştirmek için mücadele veriyoruz, bunun için biz farklıyız” dedi.
 
Kürsü hariç dokunulmazlıklar kalkmalı
 
Türkiye’de yolsuzlukların ayyuka çıktığını ancak nedense hiçbir kimsenin yaptığı yolsuzlukla yargılanmadığının altını çizen Yazıcıoğlu, ”Milletin kasasını, kalemini şahsi için kullanan herkese yargı yolu açık olsun. Bu konuda dokunulmazlık istemiyoruz. Ancak bu şekilde doğru bulunur ve ülke gelişir. Yoksa bugün olduğu gibi yolsuzluk iddiaları havalarda dolaşır ve milleti soyanlar daha da hortumlamaya devam eder. Bu yüzden artık herkesin hukuk karşısında eşit olduğu ve hesap verdiği bir sistemin olması gerekiyor ve kürsü dışında dokunulmazlıkların da kaldırılması şart” dedi.
 
Denenme sırası BPP’de
 
Meclisteki siyasi partilerinin bir şekilde iktidar olduğunu ve halk tarafından denendiğini belirten Yazıcıoğlu, “Bu partilerin iktidarları sarısında Türkiye’de hiçbir şey değişmedi. Artık sıran BBP’ye geldi. Hiç kimseye bir diyet borcumuz yok. Kimseye bedel ödemiyoruz. Türkiye’nin her ilinde eksiksiz olarak seçimlere katılacağız. Temiz, dürüst belediye başkan adaylarımızla oy ortalamamızda sıçrama yaparak iktidar yolunu açacağız. Türk, Kürt, Laz, çerkez, Alevi, Sünni ayrımı yapmadan herkese eşit hizmet için çalışacağız” diye konuştu.
 
Balık tutmayı öğreteceğiz
 
Yazıcıoğlu, yolsuzlukları, kayırmaları ortadan kaldıracaklarını, vatandaşlara balık yedirmek yerine tutmayı öğreteceklerini de belirten Yazıcıoğlu, “Biuzim iktidarımız da odun kömür dağıtmayacağız. çünkü buna kimsenin ihtiyacı kalmayacak. Türkiye’de dilenciliği bitireceğiz. Milletimize balık yemeyi değil balık tutmayı öğreteceğiz. ışsiz bir tek gencimiz kalmayacak” dedi.
 
ödeneğe ihtiyacımız yok
 
Yerel seçimler için devlet hazinesinden AK Parti’nin 100 milyon TL, CHP’nin de 70 milyon TL seçim yardımı aldığını belirten Yazıcıoğlu, partilerinin 1 kuruş para almadığını ve aralarında haksız rekabetin bulunduğunu belirterek, “Bu mu eşitlik, bu mu hakkaniyet. Eğer devlet hazinesinden bize de bu seçimlerde para verseler idi, o parayı 3 Kasım seçimlerinde olduğu gibi şehit ve Gazi derneklerine vakıflarına bağışlardık. O parayı almazdık” diye konuştu.
 
Belediye başkan adayları
 
Yazıcıoğlu daha sonra ”Bekbele Belediye Başkan adayı Halil Bozca, Sarıseki Belediye Başkan adayı ıbrahim Gündüz, Denizciler’de Metin Yeşilkaya, Altınözü’nde Murat Arıçoğlu, Kırıkhan’da Nebi Derya, Erzin’de Ali Ergörür’ü belediyle başkan adayı olarak göstereceklerini söyledi.
 
Toplantıya BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet şanverdi, ıl Başkanı Nevin Zeytineli’nin yanı sıra partililer katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir