İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SP Adayı Necmettin Çalışkan…

Saadet Partisi belediye başkan adayı Necmettin çalışkan, siyasi rant elde etmek isteyen bazı kişilerin halkı tahrik edecek nitelikte tehlikeli girişimlerde bulunduklarına dikkat çekerek, “Toplumsal kavgaları körükleyecek mezhep çatışmasına yol açacak çirkinliklere zemin hazırlamak isteyenler pişman olacaklar” dedi.
 
SP adayı Necmettin çalışkan önceki gün aralarında Gönüllüler Derneğinin de yer aldığı çeşitli kuruluşlara yönelik ziyaretlerinde  “Seçimi siyasi rant elde etme uğruna toplumsal kavgaya, Alevi Sünni çatışmasına dönüştürmek isteyenler var. Bunlar çok çirkin şeyler.
 
Bin yıldır birlik ve beraberlik içinde yaşamış topluma fitne tohumları ekmeye, toplumun temeline dinamit koymaya kimsenin hakkı yoktur. Bunu yapanlar bir gün pişman olurlar ama o zamanda iş işten geçmiş olur. Buna izin verilmemeli “şeklinde mesaj vererek bu girişimleri eleştirdi Mahalle gezileri ile sivil toplum kuruluşu ziyaretlerinde projelerine de değinen çalışkan Antakya’nın 200 bin nüfuslu bir şehir olarak görülmeyip çevresinde komşuları ıskenderun, Halep,  ıdlib, Lazkiye’yle birlikte değerlendirildiği takdire 10 milyonluk kitleye hitap eden bir şehir olarak düşünülmesi gerektiğini, Antakya’nın büyük eksikleri yanı sıra çok sayıda atıl vaziyette bulunan değerleri olduğunu,bunlar arasında Antakya Kalesi’nin sadece biri olduğunun üzerini çizerek “Kale efsane olarak duruyor.
 
Antakyalıların çoğu yerini bilmez, görmemiştir bile” dedi ve bunun değerlendirilerek turizme kazandırılacağını sözlerine ekledi. Ziyarette Gönüllüler Derneği Başkanı Tahir Dönmezer de içinde kentin çözüm bekleyen sorunlarını sıraladığı ve projelerini anlattıkları bir broşürü SP adayına verdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir