İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tek Adamlılığı Ortadan Kaldıracağım…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan önceki gün ziyaret ettiği Hatay Sosyal Dernekler Platformunda yaptığı konuşmada, tek adamlılığı ortadan kaldıracağını dile getirdi.

29 Mart tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimine 14 gün kala çalışmalarına daha çok hız veren Eraslan Hatay Sosyal Dernekler Platformunda yaptığı konuşmada ayrıca birbirinden önemli konulara da değindi. Tek adamlılığı hiçbir şekilde sevmediğini söyleyen Eraslan “Tek adamlılık bize göre değildir. Bu anlayışla hiçbir zaman hareket etmedim. Dernekleri, odaları, sivil toplum kuruluşlarını ve Antakya halkını önemsiyorum.

Antakya Belediye Başkanı seçildiğimde herkesle bir araya geleceğim ve fikir alışverişinde bulunacağım. Bu kenti hepimiz yöneteceğiz. Siyasi parti temsilcileriyle de bir araya geleceğim. Ancak kuru muhalefet yapmak için değil. Herkes projelerini masaya yatıracak ve ona göre hareket edeceğiz.

Bu kentin ve çocuklarımızın geleceklerini çok iyi düşünmemiz gerekir. 30’a yakın projem var. Bildiğiniz gibi yıllardır çözüme kavuşturulamayan trafik sorunu var. Trafik sorununu ve keşmekeşliğini ilk iki yılda çözeceğiz. 12 ayrı noktaya alt geçitler yapacağız. çok katlı otoparklar da yaparak şehrin trafiğini rahatlatacağız.

Elektrikli tramvay projelerimi de ilk iki yıl içerisinde uygulayacağım. Tüm bunların yanı sıra sosyal projelerimizi de hayata geçireceğiz. Fakir ve yoksul ailelere ayda 400 TL maaş vereceğim. 4 ayrı bölgeye aşevleri kuracağım. Bu aşevlerinde 365 gün yemek verilecektir. Yapacaklarımızla Antakya’yı büyük köy görünümünden kurtaracağız. 30’a yakın projemi ilk 5 yıl içerisinde uygulayacağım. Eğer uygulamazsam namert olayım.”dedi.

Hatay Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Mahmut Balcı ise yaptığı kısa konuşmada, BBP Antakya Belediye Başkan Adayı Mehmet Eraslan’ın kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyetini dile getirdi. Balcı, son olarak da, Antakya’ya hizmet edecek bir başkan görmek istediklerini de ifade ederek, ayrıca tüm adaylara başarılar dilediğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir