İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tolon Arınç’a Dava Açıyor…

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, ”Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah’a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş” sözlerine karşı ergenekonun ikinci iddianamesinde üst düzey yönetici sıfatıyla yer alan emekli orgeneral Tolon’un hakaret ve tazminat davası açacağı öğrenildi.
 
Ergenekon soruşturmasının ikinci iddianamesinde tutuksuz şüpheli olarak yer alan ve şener Eruygur ile birlikte üst düzey örgüt yöneticisi olmak sıfatıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet haapis cezası istenen emekli orgeneral Hurşit Tolon’un Bülent Arınç’a dava açacağı öğrenildi.Tahliye olmasına rağmen halen GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde tedavi gören Tolon’un iddianamenin açıklanması ve hakkındaki suçlamaları öğrenmesiyle büyük üzüntü duyduğu ve Bülent Arınç’ın generallerle ilgili konuşmalarına da oldukça içerlediği belirtildi.
 
Tolon’un avukatları aracılığıyla, generaller hakkında, “Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Aman Allah’ım neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah’a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok. Askerlikten başka her şeyi yapmışlar. Siyasetle uğraşmışlar, darbelerle uğraşmışlar.”şeklinde açıklamalarda bulunan Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç hakkında hakaret suçlaması ve tazminat talebiyle dava açılmasını istediği öğrenildi.
 
Tolon’un avukatları Arınç’ın hem önceki gün, hem de ün yaptığı bu açıklamalarla ilgili incelemeye başladıkları ve mevzuat gereği dava hpazırlığında olduklarını belirttiler.Bülent Arınç, AKP Van seçim bürosunu ziyaret eden Arınç, burada yaptığı konuşmada şunları söylemişti:
 
”Bakın bugün bir davanın yeni bir iddianamesi hazırlandı ve açıklandı. Neler var neler… Konuşuldukça bu ülkede neler varmış, kimler ne yapmış, kimler kimlerle işbirliği yapmış, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünü kimler dinamitlemiş, siyasi suikastlerin arkasında ne varmış, Türkiye’yi karıştıran güçler neyi hesaplamış ve AK Parti iktidarı bütün bunlara karşı nasıl dimdik ayakta kalmış bunu görüyoruz.
 
Emekli orgenerallere ait ses kayıtları ortaya çıktı. Aman Allah’ım neler konuşmuşlar, neler söylemişler. Allah’a çok şükür ediyorum ki Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok. Askerlikten başka her şeyi yapmışlar.
 
Siyasetle uğraşmışlar, darbelerle uğraşmışlar. Memlekette kendi kafalarına göre uygun buldukları işleri yapmak için maalesef yasa dışı güçlerle bile iş birliği yapmaktan çekinmemişler. Bu çok yanlış bir şey, ama eğer Türkiye’de AK Parti iktidarı olmasaydı, bunlara karşı hiçbir hükümet ayakta kalamazdı. Bizi biz yapan bunlarla mücadele etme noktasıdır.”
 
Kaynak : Habertürk

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir