İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Polis Teşkilatının 164. Yılı…

Türk Polis teşkilatı kuruluşunun 164. yıldönümünü kutladığımız bu günde, Hatay ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu yayınladığı yazılı mesajda, şöyle dedi;
 
“Türk Polis Teşkilatımızın 164. yılını kutlamakta olduğumuz bu günde polisimiz kahramanlık, fedakarlık ve görev azmiyle milletimizin sevgi ve güvenini kazanmanın onur ve gururunu bir kez daha yaşamaktayız. Emniyet teşkilatımız, kurulduğu 1845 yılından bu yana, sürekli değişen ve gelişen çağın koşullarına uygun olarak, hızlı bir şekilde kendini yenileyip geliştirmiş, operasyon gücü ve teknik imkanları ile Dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından birisi haline gelmiştir. Teşkilat olarak, dünya devletlerinin gıpta ile baktığı modern ve güçlü teşkilatımız bu gücünü halkımızdan aldığı destek ile üst noktalara taşımaya devam edecektir.”
 
ıl Emniyet Müdürü Kalyoncu mesajında personele yönelik de şunları dile getirdi: “ülkemizin ve ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, üzerinize düşen tüm sorumluluklarınızı güler yüzlü, objektif, yardımsever, dürüst ve özverili görev anlayışı ile fedakarca yerine getirmektesiniz. Yapılan fedakarca çalışmalarımız neticesinde halkımızın sevgi, güven ve desteğini almak noktasında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yapacağınız hizmetlerde, insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı, demokratik, laik cumhuriyetimizin bir kurumu olarak aynı inanç ve özveriyle görevlerinizi sürdüreceğinize inancım tamdır. Bu vesileyle teşkilatımızın 164. yılında kahraman şehitlerimizi rahmetle, gaziler, malulleri ve emeklilerimizi minnetle anarken, tüm meslektaşlarımın, eş ve çocuklarının kuruluş yıl dönümünü kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir