İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Polisi 164 Yaşında…

Türk Polis teşkilatının 164. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de törenlerle kutlandı. Dünkü ilk tören Atatürk anıtında yapıldı. Saat 09.30’da ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu ile Polis MYO Müdürü Mahmut Canbolat ayrı ayrı anıta çelenk sundu ve saygı duruşunda bulundu.
 
Törenlerin bundan sonraki bölümü 09.55’de Vali Nusret Miroğlu’nun Polis şeref Kıtasını denetlemesi ile başladı ve saygı duruşu ardından ıl Müdürü KALYONCU bir konuşma yaptı.
 
Kalyoncu ayrıntıları diğer sütunlarımızda yer alan konuşmasında polisin cumhuriyet kanunları ile medeniyet düşmanlarına karşı bir kalkan olduğunu ifade etti. Vali Nusret Miroğlu, Hatay AKP Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin, Garnizon Komutanı Kd. Alb. Orhan Bakırcı, Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Adalet Komisyonu Başkanı Eshabil Saylak, Baro Başkanı Sinan Akgöl, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, ıl Jandarma Komutanı Albay Vedat çolak, Emniyet Müdürlüğünün üst düzey yöneticileri, Kurum Müdürleri, Polis Memurları, Polis MYO öğrencileri ile kalabalık halk kitlesinin izlediği törende daha sonra Nihal Turgut Anlar Anadolu öğretmen Lisesi öğrencileri Gökçe Solgun ile Merve Gülsüm Uçar günün anlamına uygun şiirlerini okudu. Törende önceki gün sonuçlanan kurum içi voleybol ve halı saha futbol turnuvasında birinci olan ekiplere de kupaları verildi. Emniyet Müdürlüğü kurum içi voleybol turnuvasında Personel şubesi birinci olurken halı saha futbol turnuvası şampiyonluğunu da önleyici Hizmetler Müdürlüğü kazandı ve kupalarını Vali Nusret Miroğlu verdi. Cumhuriyet alanındaki törenler resmi geçit ile sona erdi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir