İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tutuksuz Yargılanacak…

Hatay’da ”rüşvet ve irtikap” iddiasıyla gözaltına alınarak sorgulanmaları sonrasında adliyeye sevk edilen Samandağ Belediye Başkanı Ali Terzi, oğlu ve belediye görevlisi, çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Alınan bilgiye göre, ”rüşvet ve irtikap” iddiasıyla gözaltına alınan Belediye Başkanı Ali Terzi ile oğlu B.T., belediyenin fen işlerinde çalışan R.ç ile müteahhit ö.G, Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
 
Müteahhit ö.G, Savcılıktaki ifadesinin ardındın serbest bırakılırken, Belediye Başkanı Ali Terzi, oğlu B.T ve R.ç, tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Mahkemesine çıkartıldı. Mahkeme, sanıkların tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.
 
Belediyenin içme suyu ihalesini kazanan müteahhidin yaptığı işinden alacağı 70 bin TL’yi tahsil edebilmesi için para istendiği iddia edilmiş, ö.G. parayı vermek üzere ilçe belediye başkanının makamına gitmişti.
 
Seri numaraları alınmış 20 bin TL’nin belediye başkanına verdiği sırada düzenlenen operasyonda, Belediye Başkanı Ali Terzi ile oğlu B.T ve belediye görevlisi R.ç ile müteahhit ö.G. gözaltına alınmıştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir