İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uçakta Sıcak Temas

AB Başmüzakerecisi Egemen Bağış ile kendisine randevu vermeyen Baykal’ın yolu Brüksel uçağında kesişti. Bağış, böylece liderler turunu uçakta tamamladı..
 
ıktidar ve muhalefet AB hedefi için semalarda buluştu. Başmüzakereci ve Devlet Bakanı Egemen Bağış ile CHP lideri Deniz Baykal’ın yolları Brüksel uçağında kesişti. Bağış’a randevu vermeyen Baykal, şY’nin 07.55 ıstanbul-Ankara uçağında birlikte seyahat ettiği Bağış’tan hükümetin AB reform programı hakkında bilgi aldı. Göreve geldikten sonra tüm muhalefet liderleriyle görüşen ancak ana muhalefet CHP ile bu süreci tamamlayamayan Bağış da turunu uçakta tamamladı. Baykal ve Bağış, first class’da hem AB süreci hem de iç politikadaki gelişmeler üzerine sohbet ederek uçarlarken, göreve geldikten sonra tüm muhalefet liderlerinin görüşlerini almak isteyen Bağış da turunu tamamlamış oldu. Bağış, CHP’nin Brüksel’de ofis açmasının Türkiye’nin AB süreci için çok olumlu olduğunu da şu sözlerle belirtti: “Ana Muhalefet Partisi’nin AB’nin Başkentinde ofis açması, AB çevreleriyle daha yakın diyalog kurması, Avrupa değerlerini yakından görme ve bu değerleri özümseme imkanı bulması mutluluk vericidir. Avrupalıların da Türkiye’de gerek iktidar, gerekse muhalefetin tam üyelik hedefi konusunda kararlılık birliği içerisinde olduğunu idrak etmeleri açısından anlamlıdır.”
 
DESTEK AçISINDAN öNEMLı Genel Başkanın ve CHP’nin Avrupa çevrelerine yakın olmasının, orada verilmek istenen mesaj açısından faydalı olacağını belirten Bağış “Bu çevrelerde iyi olan, güzel olan değerleri özümsemeleri ve kendi muadilleri ile temaslar kurmaları ülkemizin üyelik surecine Avrupa kamuoyu desteğinin arttırılması açısından da faydalıdır” diye konuştu. Baykal da AB’nin başkenti olan Brüksel’in önemli bir kavşak olduğunu vurguladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir