İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali uyardı…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, 29 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde nüfus cüzdanlarında TC kimlik numarası bulunmayanların oy kullanamayacağının duyurulmasının ardından, işlem yaptırmak isteyenlerin nüfus müdürlüklerinin önünde uzun kuyruklar oluşturduğunu belirterek, ”Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır göstermelerini istiyoruz” dedi.

Miroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 29 Martta kadar TC kimlik numarası bulunmayan herkese ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Nüfus Müdürlüğündeki memurların vatandaşların işlemlerini kısa sürede halletmek için mesai kavramı düşünmeden çalıştığını ifade eden Miroğlu, ”Hafta sonları da nüfus müdürlükleri açık tutulacak.

Müdürlük önünde uzun kuyruklar oluşuyor ve bazen izdihamlar yaşanıyor. Vatandaşlarımıza kimlik numarası verebilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Seçimlere çok kısa bir süre kaldı, vatandaşlarımız da haklı. şu süre içerisinde maalesef memur takviyesi yapamıyoruz. Sadece vatandaşlarımızdan biraz daha sabır bekliyoruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir