İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yazıcıoğlu’nun helikopteri düştü…

BBP liderinin helikopteri düştü…
BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun seçim için ilk kez kiraladığı helikopter, Kahramanmaraş’ta düştü; arama çalışmaları sürüyor.
 
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da bulunduğu Esas Holding’e ait özel helikopter, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı çardak beldesi yakınlarında düştü.
 
Helikopterde, pilotun yanı sıra Muhsin Yazıcıoğlu’nun da aralarında bulunduğu 5 kişinin bulunduğu kaydedildi ve Berit Dağları’na düşen helikopterin enkazını arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Aynı zamanda Yazıcıoğlu’nun kayınbiraderi olan TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ile Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır da Berit Dağları’ndaki çalışmalara bizzat katılıyor.
 
Helikopterin Toros Dağları’nın son uzantısı olan Berit Dağları’nın 3000 rakımlı bölgesine düştüğü belirlendi, ancak nokta olarak yerinin belirlenmesi çalışmaları sürüyor.
 

Arama çalışmalarına emniyet güçleri, askeri personel, sivil savunma ekipleri, korucular, partililer ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 500 kişi katılıyor.

Bu arada, havanın kararması üzerine Göksun ilçesinden getirtilen yaklaşık 200 adet el feneri de çalışmalara katılanlara dağıtıldı.

Bölgede havanın soğuk olmasının ve don yaşanmasının çalışmaları güçleştirdiği bildirildi.

BBP: çALIşMALAR SüRüYOR, DUA EDELıM
Konuyla ilgili ikinci kez kameralerın karşısına geçen BBP Genel Sekreteri, “Türk milletinin dualarını istiyoruz” dedi.

Kendilerine ulaşan bilgileri kamuoyuna iletmek istediklerini belirten Topçu, helikopterde Yazıcıoğlu ile birlikte helikopter personeli ve bir muhabirin olduğunu belirterek, “Genel başkan ile birlikte yaralı bütün arkadaşlarımız ailelerine kavuşurlar inşallah” dedi.

Bilgi kirliliğinin de önüne geçmek için elindeki bilgileri aktarmak istediğini belirten Topçu şöyle konuştu:

Saat 16.00 civarlarında helikopter düştü. Alınan sinyallerle kaza yeri tespit edildi. Sayın Cumhurbaşkanı bizzat bizleri aradı ve durumla alakalı olduğunu söyledi. özel kalemi de bize bilgi akışını sağlıyor. Başbakan’ın talimatıyla Başbakanlık bünyesinde kriz komitesi oluşturuldu. Biz de partide bir kriz masası oluşturduk.

şu anda yer tespit edildi ve oraya ulaşılmaya çalışılıyor ancak kötü hava şartları nedeniyle sıkıntı söz konusu. Başbakanlık Müsteşarı’nın verdiği bilgiye göre, 2 gece görüşlü helikopter, bir CASA tipli uçak kaza yerine ulaşmaya çalışıyor. Müsteşar, son konuşmamızda ‘en kısa sürede ulaşabilir’ dedi.

Devlet tüm kadrolarıyla olaya yerine ulaşmak için çaba harcıyor. Herkese; Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a ve tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Kayseri ve Kahramanmaraş Valisi de bizlere bilgi veriyor. Türk milletinden, genel başkan ve arkadaşlar için dua etmelerini bekliyoruz. Allah inşallah onları bize bağışlar. Serinkanlı ve soğukkanlı olmak ve dua etmek gerekir.

”ıLK DEFA HELıKOPTERLE MıTıNG YAPTIK”
Yazıcıoğlu, bugün Kahramanmaraş’ın çağlayancerit ilçesinde halka hitaben yaptığı konuşmada, Hazineden yardım almadan seçim çalışmalarını yürüttüklerini ifade ederken, ilk kez helikopter kiralayarak miting yaptıklarını söylemişti.

çağlayancerit Meydanı’nda toplanan kalabalığa seslenen Yazıcıoğlu, şu açıklamada bulunmuştu: ”Hazineden yardım almadan siyaset yapan tek partiyiz. ılk defa helikopter kiralayarak miting yapıyoruz. Seçimlerde iddialıyız. 29 Marttaki seçimlerde Türkiye’nin her yerinde küçük, büyük, belediyeler kazancağız. Seçimde doğru olanı yapın. Sizi birbirinizin yüzüne bakamayacak duruma düşürecek iş yapmayın.”

Yazıcıoğlu, mitingin ardından Yozgat’ın Yerköy ilçesine gitmek üzere helikopterle çağlayancerit’ten ayrılmıştı.

ıKı KEZ TRAFıK KAZASI YAPMIşTI
7 Haziran 2008 yılında karayoluyla ıstanbul’dan Ankara’ya giden Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu otomobil Bolu tünelinde kaza yapmıştı. Yazıcıoğlu kazayı hafif sıyrıklarla atlatmıştı. Kazada, Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin bulunduğu otomobil hasar görmüştü.

Sivas’ın Suşehri ve Akıncılar ilçesinde 25 Ağustos 2007 tarihinde çeşitli faaliyetlere katılan Muhsin Yazıcıoğlu’nun içinde olduğu makam otomobili, D-100 karayolunun Akıncılar kavşağında traktörle çarpışmıştı.

çarpışmanın etkisiyle Yazıcıoğlu’nun içinde bulunduğu otomobilde maddi hasar meydana gelmişti. Muhsin Yazıcıoğlu kazanın ardından başka bir araçla Ankara’ya gitmişti.

Eşı DE KAZA GEçıRMışTı
BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu’nun yönetimindeki otomobil, Ankara’dan Sivas’a giderken 13 Mayıs 2007 tarihinde, E-88 karayolunun 22. kilometresinde yoldan çıkmıştı.

Otomobilin şarampole inmesi nedeniyle Gülefer Yazıcıoğlu ile birlikte otomobilde bulunan baldızı Vesile Tekcan’la yakını Nilgün Yılmazer hafif yaralanmıştı. Yaralılar, Yozgat Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir