İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeloğlu’nu Suçlamak Haksızlıktır…

Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Necmettin çalışkan, sendika başkanı ve üyelere hitap ettiği konuşmasında, Milleti sağ ve sol diye ikiye bölmeye kimsenin hakkı olmadığına dikkat çekerek,  “Sağın merkezi olduğunu iddia ediyorlar hangi sağ belediye meclis listene bak kimin sağ kimin sol olduğu belli değil. Gül yabani edebiyati yapmaktan vazgeçin, halkı öcü geliyor diye korkutmayın. Eğer hizmet yaptıysanız onu anlatın, CHP gelmesin diye oy istemek artık bayat numaradır.

Belediye’yi halk AK Parti’ye verdi. Başarısızlığın faturasını sadece Yeloğlu’na kesmek haksızlıktır, vefasızlıktır, şahsiyetsizliktir. Sevabıyla günahıyla beş yıl hizmet etmiş adamın arkasından böyle partisi tekme vurmamalıdır.

Hem halk oyunu Sayın Yeloğlu’na değil, AK Partiye vermişti. Başbakana ve milletvekillerine verdi.  5 yıldır belediyeye sahip çıkmadınız bugün piyasaya çıkıp tekrar oy istemeniz halkı enayi yerine koyup, halkı deneme tahtası yapmaktır. Olmadı bir de bunu deneyin demektir. Antakya Belediyesi 5 yıldır başarısız olmuşsa bu ortak probleminizdir. Bedelini hep beraber ödeyeceksiniz. Günah keçisi çıkarmaya hakkınız yok. Sağ sol davası güderek ancak fitne çıkarmak isteyenlerin işine yarar. Antakya’nın son beş yılında Yeloğlu değil, AK Parti başarısız olmuştur. Kaldı ki 5 yıldır AKP vardı, ondan önce de 5 yıl CHP. Aynı tas aynı hamam, tek değişen tellak.

Belediye de görev yapan kadrolar bile aynı kaldı. Hizmet ise her ikinde de sıfır. O zaman belediye hizmetinde başarılı olmuş, kadroları işbaşına getirmek gerek.  Bizim dışımızdaki adayların hepsi denenmiş,  kiminin arkası çok karanlık, şaibeli. Hepsinin ortak yönü görevlerinde başarısız olmuşlar. Antakya da denenmemişi denemek gerek. Belediyecilik, şaibesiz, dürüst kadroların yapabileceği bir hizmet yeridir. Sponsorların, karanlık odaların belirlediği adamlarla bir yere varılmaz. Yamuk adamlarla doğru iş olmaz dedi.  

Bu arada kısaca projelerinden de söz eden çalışkan, “Antakya; altyapı, kanalizasyon, trafik ve çarpık yapılaşma gibi pek çok önemli sorunla karşı karşıyadır.  Bu sorunlar ancak, milli görüş belediyeciliği ile çözülebilir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir